Baltarusijai išreikštas griežtas protestas dėl sulaikyto Lietuvos piliečio mirties

bdcc7e9f297bd44f2cea4ebb25fd379dd0e5152a
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Baltarusijos laikinajam reikalų patikėtiniui Lietuvoje buvo įteikta nota, kurioje Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) išreiškė griežtą protestą dėl Lietuvos piliečio N. R. sulaikymo Baltarusijos teritorijoje praėjusių metų gruodį ir mirties įkalinimo įstaigoje, galimai neužtikrinant jam būtinos medicininės pagalbos.

„Lietuvos konsuliniai pareigūnai nebuvo tinkamai informuojami apie Lietuvos piliečio sulaikymą ir jo pagrindus, apie piliečio sveikatos būklę, nebuvo sudarytos sąlygos lankyti sulaikytąjį ir suteikti jam reikiamą konsulinę pagalbą. Tokiais veiksmais Baltarusija šiurkščiai pažeidė Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių“, nurodo ministerija.

Lietuvos griežtai reikalauja nedelsiant oficialiai informuoti užsienio reikalų ministeriją apie Lietuvos piliečio sulaikymo pagrindus, piliečio būklę sulaikymo metu ir visas susijusias aplinkybes, taip pat patvirtinti minėto piliečio mirties faktą, nurodyti mirties laiką ir vietą, aplinkybes bei priežastis.

URM pažymi, kad pastaruoju metu suintensyvėjo Baltarusijos institucijų priešiški ir provokaciniai veiksmai prieš Lietuvos piliečius, jau esančius ar laikinai atvykusius į Baltarusijos Respubliką. Lietuviai yra neteisėtai sulaikomi, jiems pateikiami išgalvoti kaltinimai.  

URM dar kartą rekomenduoja Lietuvos Respublikos piliečiams nevykti į Baltarusiją, o tiems, kurie šiuo metu yra šalyje, nedelsiant išvykti.

ELTA primena, kad Baltarusijos pasienyje gruodžio mėnesį sulaikytas asmuo buvo apkaltintas šovinių kontrabandą.

Kaip skelbta portale LRT.lt, Baltarusijos muitininkai tikrindami Lietuvos piliečio automobilį, rado 98 šaudmenis.

Gardino srities muitinė skelbė lietuviui iškėlusi baudžiamąją bylą dėl nusikaltimo, numatyto Baltarusijos Respublikos baudžiamojo kodekso 333-1 straipsnio 1 dalyje. Vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.