Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Z. Katkienės nuotr.
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, sveikindamas ligoninės darbuotojus medicinos darbuotojo dienos proga, akcentavo, jog bene labiausiai vertinamos medicinos darbuotojo savybės – profesionalumas ir bendravimas, kurių ir palinkėjo siekti kiekvienam. Ypač didelį žingsnį profesinio meistriškumo link žengia medicinos mokslo studijas tęsiantys doktorantūroje. Šiuo metu gydytojai kardiologai ligoninėje vykdo mokslinę veiklą bei siekia medicinos mokslų daktaro vardo. Ligoninėje dirba trylika medicinos mokslų daktarų, kurių kiekvieno indėlis ir veikla gydymo įstaigoje labai svarbūs.
Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos medicinos mikrobiologė Jurgita Kazlauskaitė prieš dešimtmetį - 2009 metais Vilniaus universitete apsigynė biomedicinos mokslų daktaro laipsnį.
Dar mokydamasi V. Kudirkos vidurinėje mokykloje Jurgita domėjosi biologija, svajojo būti gydytoja. Baigusi mokyklą nusprendė rinktis gamtos mokslus ir 1999 metais įstojo į Vilniaus universitetą, kur 2003 metais įgijo bakalauro kvalifikacinį laipsnį su pagyrimu. Pavyzdinga studentė nusprendė tęsti studijas ir po dvejų metų apsigynė mikrobiologijos magistro kvalifikacinį laipsnį.
Studijuodama universitete Jurgita įsidarbino Imunologijos institute Imunomoduliatorių tyrimo sektoriaus laborante bei vyr. laborante, kur apsigynė ir kursinį, ir bakalauro, ir magistro darbą.
Darbas laboratorijoje suteikė ne tik finansinę galimybę prisidurti prie stipendijos. Tai buvo ir gyvenimo mokykla. Laboratorijos vadovas habil. dr. Gediminas Arvydas Biziulevičius pažangią studentę mokė siekti užsibrėžto tikslo nuosekliai – pakopa po pakopos. Mokslininkas visus studentus mokė ypatingo kruopštumo, atidumo, o svarbiausia – nebijoti neigiamo tyrimų rezultato, kurio neišvengia dirbantieji laboratorijose.
Nors pažangi studentė ir buvo kalbinama toliau dirbti Vilniaus universitete, gyvenimo aplinkybės susiklostė taip, kad teko rinktis Šiaulius – gimtąjį miestą, kur pati užaugo, kur augina ir savo du sūnus. Taigi įgijusi aukštojo mokslo diplomą 2005 metais Jurgita Kazlauskaitė atvyko dirbti į Šiaulių visuomenės sveikatos centro Mikrobiologijos laboratoriją – medicinos mikrobiologe, o vėliau – ir Mikrobiologinių tyrimų poskyrio vedėja. Šioje laboratorijoje teko atlikti aplinkos tyrimus. Nors šis darbas, reikalaujantis atidumas, atsakingumo, savarankiškumo, kruopštumo jaunai specialistei patiko, tačiau visada viliojo ir domino medicinos tyrimai.
Dirbdama šioje laboratorijoje J. Kazlauskaitė įstojo ir į doktorantūrą. Studijos buvo sunkesnės ne tik dėl darbų gausos. „Sunkiau mokytis, kai yra ir šeima“, - sako jauna mokslininkė, biomedicinos mokslų daktaro laipsnis įgijusi, apgynus disertaciją „Egzogeninių lizuojančių fermentų ir maisto baltymų hidrolizatų poveikis imuninei sistemai“.
Tuo metu Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje ieškojo Klinikinės diagnostikos laboratorijos medicinos mikrobiologės. „Sutikau nemąstydama, nes medicina labai traukė“, - prisimena prieš devynerius metus žengtą žingsnį, kurio iki šiol nesinori keisti.
Nuo 2014 metų J. Kazlauskaitė dirba Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Klinikinės diagnostikos laboratorijos vedėja.
„Jaučiuosi savo vietoje, nes glaudžiai bendradarbiaudama su gydytojais galiu matyti ne tik pirminių tyrimų rezultatus, bet ir atgalinį ryšį, kai tyrimų rezultatai parodo gydymo rezultatus“, - sako laboratorijos vedėja, kasdien ne tik ieškanti tuberkuliozės sukėlėjo, bet ir nustatanti žmogaus jautrumą vaistiniams preparatams. Nors viso pasaulio tuberkuliozės gydymo specialistai siekia, kad mažėtų sergančiųjų tuberkulioze, ir ta siekiamybė realizuojama ir praktikoje, tačiau atsparių vaistams tuberkuliozės formų daugėja ir liga tampa tik sudėtingesnė.