PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Liepos 31 d. 08:25

Baisogaloje nuvilnijo 23-asis tarptautinis folkloro festivalis „Nemirštanti tautos gaida“

Radviliškis

Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Radviliškio rajono savivaldybė


312078

Liepos 27 dieną Baisogalos kultūros centras kvietė į 23-ąjį tarptautinį folkloro festivalį „Nemirštanti tautos gaida“. Šis jau dvidešimt trečiąjį kartą vykstantis renginys pritraukė ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninės Latvijos folkloro kolektyvus, tautodailininkus, prekybininkus, amatininkus ir žiūrovus.

Festivalio metu buvo gausu įvairių veiklų ir pramogų, kurios patraukė tiek suaugusiųjų, tiek vaikų dėmesį. Festivalyje dalyvavo folkloro kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Šiaulių, Biržų, Birštono, Mažeikių, Radviliškio, Kėdainių ir Nemenčinės. Taip pat renginyje dalyvavo Latvijos kolektyvai, kas suteikė festivaliui tarptautinį atspalvį. Festivalyje pasirodė ir savo koncertus dovanojo: Baisogalos kultūros centro tradicinė kapela (vadovas Rolandas Sereika), „ROTA“ – folkloro ansamblis iš Murmastienės, Latvija (vadovė Teresija Pelša), vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Rabarbers“ iš Silukalnio, Latvija (vadovė Anita Upeniece), Jaunimo šokių grupė „Gan jau būs“ iš Silukalnio, Latvija (vadovė Anita Upeniece), Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „RASKILA“ (vadovė Roma Ruočkienė), folkloro ansamblis „Pulkelis“ iš Panevėžio (vadovas Alpas Mulevičius), Nemenčinės kultūros centro Sužionių filialo folkloro ansamblis „Sužanianka“ (vadovė Margarita Kržiževska), Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela“ (vadovė Jūratė Garnelienė).

Renginys prasidėjo 15.00 val. folkloro kolektyvų pasirodymais Pociūnėlių ir Pašušvio kultūros namuose. Po šių pasirodymų, 18.00 val., visi kolektyvai šventiškai žygiavo į Baisogalos Komaro dvaro parką. Šventinėje eisenoje dalyvavo visi renginio dalyviai ir žiūrovai, sukurdami ypatingą bendruomenės jausmą ir džiaugsmingą atmosferą. Festivalio metu buvo organizuotos Lietuvos tautodailininkų ir amatų meistrų parodos, kuriose buvo pristatomi tradiciniai amatai ir rankdarbiai. Be to, vyko edukacinės programos, mugės ir aplinkinių miestelių bei kaimų kiemeliai, kuriuose buvo prekiaujama vietinėmis gėrybėmis. Vienas iš įdomesnių renginio akcentų buvo gatvės kryžiažodis „Lietuvos regionai“, kuris skatino lankytojus geriau pažinti savo šalies regionus ir jų ypatumus. Taip pat buvo organizuotos plokštainio ir šakočio kepimo edukacijos, kuriose lankytojai galėjo ne tik stebėti, kaip gaminami šie tradiciniai patiekalai, bet ir paragauti jų. Festivalyje netrūko pramogų ir mažiesiems lankytojams. Vaikams buvo organizuotos įvairios žaidimų ir pramogų erdvės, kuriose jie galėjo linksmai praleisti laiką. Be to, visų amžiaus grupių žiūrovai galėjo mėgautis gyva muzika, šokiais ir įvairiais pasirodymais.

Pasibaigus koncertinėms programoms, dalyvių ir žiūrovų laukė teatralizuotas pasivaikščiojimas po Komaro dvarą. Šį pasivaikščiojimą vedė aktorius Romanas Dudnikas, kuris sugebėjo žiūrovus įtraukti į dvaro istoriją ir praeitį. Šis pasivaikščiojimas suteikė galimybę pažinti dvaro architektūrą ir istoriją, o taip pat pajusti to meto gyvenimo atmosferą. Renginį vedė charizmatiškasis Liudas Mikalauskas, kuris savo energija ir humoro jausmu sugebėjo išlaikyti žiūrovų dėmesį ir sukūrė ypatingą festivalio atmosferą. Jo profesionalumas ir gebėjimas bendrauti su publika prisidėjo prie to, kad renginys vyktų sklandžiai ir džiugiai.

Tarptautinis folkloro festivalis „Nemirštanti tautos gaida“ Baisogaloje buvo puiki proga susiburti ir švęsti folklorą bei tradicijas. Šis renginys ne tik suteikė galimybę pasidžiaugti įvairių tautų kultūros paveldu, bet ir skatino bendruomeniškumą, draugystę ir bendradarbiavimą tarp skirtingų regionų ir šalių. Festivalio dalyviai ir lankytojai galėjo mėgautis turtinga programa, kuri įtraukė visus ir suteikė daug džiaugsmo bei nepamirštamų įspūdžių.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Renginio organizatoriai – Baisogalos kultūros centras. Informaciniai partneriai: „Radviliškio naujienos“ ir „Šiaulių apskrities televizija“.

#FOLKLORAS#FESTIVALIS#BAISOGALA#KULTŪRA#MUZIKA
#TAUTA#GAIDA