Baigti viešosios erdvės Vingio mikrorajone atnaujinimo darbai

d2_img_6925
Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Pabaigti Vingio pasažo ir viešųjų erdvių šalia jo tvarkymo darbai. Ties prekybos pasažo praėjimu sumontuota nauja stoginės konstrukcija iš grūdinto stiklo, pėsčiųjų zonoje paklota nauja danga, o skverelyje už pasažo ties I. Simonaitytės gatve atnaujinti pėsčiųjų takai, suformuoti nauji želdiniai, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, sumontuotas naujas pasažo, skvero ir jo prieigų apšvietimas, pastatyti suoliukai, dviračių stovai, šiukšlinės. Šiaurinėje dalyje, priešais Vingio pasažą, įrengtas stacionarus tualetas. Skveras, kurį gyventojai kerta eidami į Vingio gatvę, mokyklą, prekybos centrus, po atliktų darbų yra pritaikytas judėti žmonėms su negalia.

„Nors mikrorajono gyventojams gana netrumpą laiko tarpą teko kęsti įvairius nepatogumus, susijusius su šio objekto tvarkymu, pagaliau darbai yra baigti ir šalia gyvenantys klaipėdiečiai turi šiuolaikiškai sutvarkytą erdvę su ženkliai pagerinta gyvenamąja aplinka. Miesto lūkestis – kad tiek gyventojai, tiek verslas pajustų pasikeitusias sąlygas, kad mikrorajono centre ir jo prieigose atsirastų daugiau gyvybės, daugiau suinteresuotumo čia praleisti laisvalaikį“, – sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. Jis pasidžiaugė, kad, matydami besikeičiančią aplinką, savo turtą tvarkyti (atnaujinti pastatų fasadus) ėmėsi ir kai kurie čia dirbantys verslininkai.

Už projektą atsakingiems specialistams teko įveikti daug iššūkių, pradedant būtinybe koreguoti techninį projektą, dėl to atsiradusiomis rangovo prastovomis ir projektą pabranginusiomis statybos darbų ir medžiagų kainomis. Projekte numatytas vaizdo stebėjimo sprendimas, dėl kurio konsultuotasi su policijos pareigūnais, bus baigtas įgyvendinti šiemet.

Vingio pasažo ir jo prieigų tvarkymo darbus finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė. Sutarties vertė – 1,6 mln. eurų. Ilgiausiai užtruko įrengti viešąjį tualetą – jo eksploatacijai dar nėra visiškai pasirengta ir dabar, tačiau tikimasi iki pavasario lankytojams jį atverti.