Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Neries upėje rasto neteisėto migranto kūno

Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, išnagrinėjęs ir įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautų duomenų visumą, priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas 2022 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje radus žmogaus kūną Neries upėje, netoli sienos su Baltarusijos Respublika, skelbiama Prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Pranešama, kad ikiteisminio tyrimo metu atlikus DNR tyrimą, nustatyta, kad mirusysis – 32 metų Šri Lankos Demokratinės Socialistinės Respublikos pilietis.

Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, jog tyrimo metu negauta faktinių objektyvių duomenų, patvirtinančių, jog asmens mirtis buvo smurtinio pobūdžio. Tai patvirtina Valstybinės teismo medicinos specialisto išvada, liudytojų parodymai, kita bylos medžiaga. Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialisto išvadoje nurodoma, kad tikslios mirties priežasties negalima nustatyti dėl rasto kūno būklės.

Pridedama, kad, atliekant tyrimą gauta duomenų, kad Šri Lankos pilietis buvo bandęs anksčiau neteisėtai patekti į Lietuvos Respubliką, tačiau, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, grąžintas atgal į Baltarusijos Respubliką. Tuo metu jo sveikatos būklė buvo gera.

Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, kad Šri Lankos piliečio kūnas rastas maždaug 857 metrų atstumu nuo Baltarusijos-Lietuvos valstybės sienos. Neatmetama galimybė, jog vyras, bandydamas neteisėtai patekti iš Baltarusijos teritorijos į Lietuvą per Neries upę, nuskendo.

Konstatavus, kad asmens mirtis nebuvo smurtinė, jog tai buvo nelaimingas atsitikimas, prokuroras priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, nes nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Pridedama, kad prokuroro nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.