PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2024 m. Kovo 13 d. 17:11

Baigta gyventojų apklausa

Šiauliai

Vitalis LebedisŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.


294728

Kovo 8 dieną baigta gyventojų apklausa, kurios metu šiauliečiai buvo kviečiami įvardyti reikalingiausius miestui projektus. Savo nuomonę pareiškė 4,4 tūkstančio žmonių, daugiausiai dėmesio sulaukė su aktyviu laisvalaikiu ir sportu susiję projektai. Daugiau nei trečdalis balsavusių kaip svarbiausią projektą įvardijo SPA centro ir baseino poreikį.

Pagal Šiaulių miesto savivaldybės tarybos opozicijos prašymą Šiaulių miesto savivaldybės paskelbė Šiaulių miesto gyventojų apklausą „Reikalingiausias miestui projektas“.

Tris mėnesius trukusio balsavimo metu savo nuomonę dėl šiuo metu reikalingiausio miestui projekto pareiškė 4406 šiauliečiai. Apklausos dalyviai savo balsus galėjo skirti keliems projektams, tad balsų skaičius yra ko ne dvigubai didesnis.

Projektas

Balsai

Buriavimo bazė ir elingas prie Rėkyvos ežero

516

Irklavimo bazė prie Talkšos ežero

405

Laisvalaikio SPA centras ir baseinas

3 118

Mokslo muziejaus įkūrimas

644

Nauji globos namai Rėkyvoje

649

Pėsčiųjų ir dviratininkų (paspirtukų) takų įrengimas ir esamų atnaujinimas visame mieste

1 853

Uždaras futbolo ir regbio maniežas

1 059

Uždaras žirgynas ir jojimo infrastruktūra

482

Viso balsų

8726

Daugiausiai apklausos dalyvių balsų surinko Laisvalaikio SPA centras ir baseinas. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, apžvelgdamas rezultatus sakė, kad šiuo metu Šiauliuose pilnai veikia savivaldybės, valstybės biudžeto ir Europos sąjungos lėšomis renovuoti du plaukimo centro „Delfinas“ baseinai (Ežero g.11A ir Dainų g. 33A). Gyventojai taip pat gali lankytis Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro baseine (K. Kalinausko g. 17). Šiais metais planuoja renovuoti Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ baseiną (Dainų g. 11).

„Savivaldybės tiesioginėms funkcijoms – neformaliajam ugdymui, vaikų mokymui plaukti ir sportininkų rengimui, turimų baseinų šiuo metu pakanka. Na, o gyventojų pageidaujamo pramoginio-rekreacinio baseino ir SPA paslaugas turėtų pasiūlyti šio verslo subjektai. Tokių objektų savivalda negalėtų statyti, nes pramogų organizavimas – ne jos funkcija. Tačiau savivaldybė galėtų skirti lėšų sveikatinimo paslaugų finansavimui“, – komentavo meras Artūras Visockas.

Šiais metais tokiam tikslui Bendruomenės sveikatos programoje numatoma paskirti apie 150 tūkst. eurų sumą, kitais metais ji galėtų būti dar gerokai didesnė. Svarstoma, kad savivaldybės lengvata galiotų vaikams ir senjorams.

Pasak Šiaulių mero, mažesnėse savivaldybėse, pvz. Radviliškio, Akmenės ar Kretingos rajonuose situacija kiek kitokia. Baseinus jos statė, nes visai neturėjo sąlygų vaikų mokymui plaukti. Net jeigu miestas ir apsispręstų tokį objektą statyti, baseinas realiai galėtų atsirasti po 8-10 metų. Pirmiausia reikėtų koreguoti miesto strateginius ir teritorijų planus, tada būtų rengiama projektinė dokumentacija, vėliau organizuojamas viešasis konkursas rangovo parinkimui, nebūtų lengvą ir sukaupti reikiamą finansavimą. Optimaliausias variantas būtų, jei į baseino ir SPA paslaugų teikimą investuotų verslas, tada laimėtų visos pusės. Gyventojai maksimaliai greitai gautų pageidaujamas paslaugas, kai kurioms grupėms jos būtų pilnai ar iš dalies kompensuojamos. Verslas būtų suinteresuotas greičiau pasiruošti paslaugų teikimui, nes tikėtųsi stabilaus savivaldos finansavimo. Savivaldybei, lyginant su investicijomis į naują baseiną ir jo išlaikymo kaštais, reikėtų kasmet skirti sąlyginai mažesnes sumas biudžeto lėšų.

Pagal apklausoje atiduotų balsų skaičių (1853) į antrą vietą pateko Pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimas ir atnaujinimas. Savivaldybė šioje srityje taip pat turi gerų žinių – per artimiausius metus Šiaulių mieste įrengti, rekonstruoti dar virš 60 kilometrų takų, kurie būtų skirti važiuojantiems dviračiais ir pėstiesiems. Tai sudarys apie 73 atkarpas, kurios bus susijungusios į vieną bendrą dviračių takų tinklą. Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjos Eglės Bružienės teigimu, šiemet numatoma takus įrengti Aukštabalio gatvės tęsinyje iki Baltų gatvės, tarp Aukštabalio ir Liejyklos g., palei Liejyklos g., palei Pramonės g., palei Aušros al., Jablonskio g. nuo Architektų g. iki Šiaulių arenos, tarp Vilniaus ir Šeduvos gatvių. Nuo 2018 metų iki šiol Šiaulių mieste buvo įrengta ir rekonstruota apie 52 kilometrai dviračių takų.

Į trečią labiausiai reikalingų projektų Šiauliuose apklausos vietą pateko uždaras Futbolo ir regbio maniežas (1059 balsai). Pasak Sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno, Savivaldybė kaip tik įgyvendina naujo sporto komplekso (pilnų matmenų dengto regbio, futbolo maniežo) projektą. Šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūros, po kurių turėtų paaiškėti būsimo objekto rangovai ir statybų kaina. Greta Šiaulių arenos iškilsiančio maniežo plotas – 11 tūkst. kvadratinių metrų, jame vienu metu galės sportuoti apie 200 sportininkų. Užbaigus statybas regbio ir futbolo sporto šakų sportininkai galės kokybiškai treniruotis nebe tik šiltuoju periodu, bet tolygiai visus metus.

Užsak. nr. 104185