Baigiamas kruizinių laivų sezonas, šiemet Klaipėdoje apsilankė mažiau laivų ir keleivių

20210902_081416 (1)
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdoje besibaigiant kruizinių laivų sezonui, skaičiuojama, kad šiemet uostamiestyje apsilankė 42 tūkst. kruizų keleivių, atplaukė 41 laineris, pranešė Klaipėdos jūrų uosto direkcija.

Pernai Klaipėdoje apsilankė 61 laivas, atvyko beveik 50 tūkst. turistų.

„Dėl geopolitinių aplinkybių pasikeitus situacijai regione, kruiziniuose maršrutuose sumažėjus lankomų uostų, laivybos linijos ieško alternatyvų. Tikimės, kad ateinantį sezoną Klaipėdą atras tiek nauji laivai, tiek naujos laivybos kompanijos“, – pranešime sako uosto vadovas Algis Latakas.

Anot jo, kitiems metams jau užsiregistravo beveik 60 laivų.

„Daugelis pasaulio uostamiesčių konkuruoja tarpusavyje dėl šių laivų. Klaipėda turi didžiuotis, kad kruiziniai laineriai atplaukia ir tai yra uosto, miesto ir mūsų šalies pasiekimas“, – sakė jis. 

„Jei pernai kruizinių laivų užpildymas siekė apie 40 proc., šiemet išaugo iki 90 proc. Be to, vykusiųjų į ekskursijas skaičius ūgtelėjo iki maždaug 50 proc. Tai rodo didesnes su kruizais dirbančio verslo pajamas bei didesnį pajūrio smulkiųjų verslininkų uždarbį“, – pranešime sakė direkcijos tarptautinių ryšių vadovė Kristina Gontier.

Klaipėdos uoste sekmadienį švartuosis paskutinis šiais metais laineris – „Silver Dawn“. Su Maršalo salų vėliava plaukiojančiam laivui bus įteiktas uostamiesčio herbas. Jis tradiciškai teikiamas pirmą kartą Klaipėdoje besilankančiam laivui.

Šį sezoną pirmą kartą į Klaipėdą atvyko keturi kruizų laineriai, Klaipėdą į savo maršrutą įtraukė ir viena nauja laivybos kompanija. 

Didžiausias laineris šiemet buvo „Mein Schiff 6“, kurio ilgis 296 metrai. Pirmą kartą Klaipėdą aplankė ir vienas įspūdingiausių – burinis laivas „Sea Cloud Spirit“. Vos prieš porą metų pastatytas tristiebis laivas šiuo metu yra vienas didžiausių burlaivių pasaulyje.