Sportas2017 m. Lapkričio 23 d. 13:15

Baigiamajame sezono jaunųjų Lietuvos tenisininkų turnyre - šiauliečių dominavimas

21145

Šiaulių teniso mokykloje vykusiame baigiamajame jaunųjų Lietuvos tenisininkų turnyre ne daug kas sugebėjo prilygti kortų šeimininkams. Trijose amžiaus grupėse - U16, U14 ir U12 - vykusiose varžybose kovėsi po aštuonis pajėgiausius kiekvienos grupės tenisininkus. Šiaulių teniso mokyklose auklėtiniai buvo stipriausi keturiuose turnyruose iš šešių.

Šiauliečiai susirungė šešiolikmečių vaikinų turnyro finale, kuriame Matas Vasiliauskas po ilgos ir permainingos kovos 7:5 7:6(6) 6:1 įveikė Matą Bružą. Bronza atiteko Ugniui Bičkauskui, mače dėl trečiosios vietos įveikusiam Justą Trainauską iš Vilniaus teniso akademijos. Beje, šešiolikmečių varžybų čempionas M. Vasiliauskas šiuo metu užimą 11-ą Europos teniso asociacijos reitingo vietą, o prieš gerą mėnesį jis liko ketvirtas analogiškame Tennis Europe turnyre.

Tos pačios amžiaus grupės merginų varžybų čempione tapo šiaulietė Iveta Daujotaitė, finale 6:4 6:2 įveikusi kitą Šiaulių teniso mokyklos auklėtinę Otiliją Norkutę. Mače dėl trečiosios vietos Fausta Zykutė (Vilniaus teniso akademija) įveikė Niką Novikovą (Klaipėdos Tennis Star).

Keturiolikmečių vaikinų turnyro nugalėtojai:

1. Nikita Petrusenko (Vilniaus teniso akademija).
  2. German Dumšė (Alatus teniso akademija).
  3. Edas Butvilas (Klaipėdos Baltic Tennis Club).
  4. Tauras Mickus (Šiaulių teniso mokykla).

Keturiolikmečių merginų turnyro nugalėtojos:

1. Klaudija Bubelytė (Šiaulių teniso mokykla).
  2. Emilija Tverijonaitė (Šiaulių teniso mokykla).
  3. Patricija Paukštytė (Vilniaus teniso akademija).
  4. Uma Bakaitytė (Kauno teniso mokykla).

Dvylikamečių vaikinų turnyro nugalėtojai:

1. Julius Aleksandrovas (Baltic Tennis Club, Klaipėda).
  2. Henrikas Kulnys (Šiaulių teniso mokykla).
  3. Faustas Kuliušas (Šiaulių teniso mokykla).
  4. Julius Augūnas (Kauno teniso mokykla).

Dvylikamečių mergaičių turnyro nugalėtojos:

1. Liepa Šataitė (Šiaulių teniso mokykla).
  2. Emilija Pranytė (Šiaulių teniso mokykla).
  3. Simona Legačinskaitė (Vilniaus teniso akademija).
  4. Andrėja Gagilaitė (Vilniaus teniso akademija).

Varžybų nugalėtojams, be kitų prizų, atiteko ir vardiniai kvietimai į įvairių amžiaus grupių Tennis Europe turnyrus.