Baigėsi Respublikinės žmonių su negalia plaukimo varžybos

FOTO5
Šiauliai
Aleksandr Janičkin nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ (Dainų g. 33A) baseine rugsėjo 27 d. įvyko trečiasis, baigiamasis, Respublikinių žmonių su negalia plaukimo varžybų etapas. Taip buvo užbaigtas įgyvendinti projektas „Respublikinės žmonių su negalia plaukimo varžybos“ (SRF-SRO-2022-1-0209).

Projekto tikslas – organizuoti neįgaliųjų kūno kultūros ir sporto veiklą kaip neįgaliųjų socialinės integracijos priemonę. Užsibrėžtam tikslui pasiekti pasirinkta surengti Respublikines žmonių su intelekto negalia plaukimo varžybas.

Per metus surengtose trejose plaukimo varžybose iš viso susirungė per 145 dalyvius. Vieni jų dalyvavo jau ne pirmą kartą ir džiaugėsi galėdami sugrįžti. Pirmasis renginys įvyko praėjusių metų rugsėjo 28 d., antrasis – 2023 m. kovo 15 d.

Finaliniame etape, rugsėjo 27 d., baseine jėgas išbandė per 50 dalyvių iš Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro, Telšių rajono neįgaliųjų sporto klubo „Galia“, Pasvalio rajono Lavėnų socialinės globos namų, Klaipėdos mokyklos „Medeinė“ – BĮ Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro bei Klaipėdos miesto žmonių su negalia sporto klubo „Žuvėdra“.

Dalyviai varžėsi skirtingose amžiaus grupėse, plaukdami 25 m ir 50 m ilgio distancijose laisvu stiliumi bei 25 m ir 50 m – nugara.

Nugalėtojai ir prizines vietas pelnę plaukikai su intelekto negalia buvo apdovanoti diplomais, medaliais, taurėmis bei atminimo dovanomis.

„Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ tokias varžybas organizuoja, siekdamas mažinti žmonių su intelekto negalia atskirtį, didinti jiems užimtumą, ko Lietuvoje labai trūksta, – teigia projekto vadovas Kęstutis Eizintas. – Džiugu, kad varžybose dalyvavo daugiau sportininkų nei buvo tikėtasi. Viliamės, kad ateityje toks renginys taps tradiciniu.“

„Respublikinės žmonių su negalia plaukimo varžybos“ (SRF-SRO-2022-1-0209) bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Projektą administruoja Nacionalinė sporto agentūra.

 

Reklama