PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Rugpjūčio 24 d. 09:05

Baigėsi pirmasis „Kompiuteriukai vaikams“ sezonas

Utena

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


49632

Baigiasi vasara, jau greitai prasidės naujas mokslo metų sezonas. Su juo ir tęstinė iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“.

Priminsime, kad Utenos rajono savivaldybės mokyklų penktokai jau nuo 2017 metų turėjo šaunią patirtį ir pažintį su programavimo pasauliu – 327 Utenos rajono penktokai ir jų IT mokytojai gavo po BBC micro:bit mikrokompiuterį. Projekto „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams" Utenoje globėjas buvo Utenos rajono meras Alvydas Katinas. Utenos rajono penktokų mikrokompiuteriams buvo skirta suma 4 300 €.

Utenos rajono savivaldybės vaidmuo projekte buvo neeilinis: saugios ir atviros erdvės mokinių kūrybiškumui, kurioje jie galėtų rasti visas tinkamas darbui priemones ir programuoti kompiuterius, sukūrimas. Tam visiškai tiko bet kokia vieta, kur galima atsisėsti prie kompiuterio ir prisijungti prie interneto. Tokia vieta gali būti biblioteka, dienos centras, mokyklos bibliotekos skaitykla, informatikos klasė, kitos viešos erdvės.

Motyvuoti ir aktyvūs Lietuvos rajonų mokyklų mokytojai įkvėpė organizatorius. Dar labiau motyvavo faktas, kad daugybė vaikų jautėsi tapę kūrėjais, kuriems programavimas yra visiškai nebaisus. Šios idėjos puoselėtojai ir toliau nenuleidžia rankų ir jau intensyviai ruošiasi naujajam sezonui.

Tad kokie organizatorių naujo sezono planai ir siekiai?

Bus sukurta su bendrąja ugdymo programa susijusio turinio integruotų pamokų 5-6 klasėms;

Išleistos elektroninės pratybos;

Mokykloms suteikta kompiuteriukų klasės komplektai - micro:bit kompiuteriu rinkinius klasėms su įvairiais priedais, mokymų medžiaga, atvykstamosiomis praktinėmis dirbtuvėmis;

Bus pakviesti rėmėjai aktyviau įsitraukti į darbą su vaikais;

Bus paskelbti konkursai mokiniams ir mokytojams - puiki motyvacinė priemonė;

Dar labiau suaktyvinta mokytojų bendruomenė;

Drauge su motyvuota savanorių komanda idėjos organizatoriai lankys mokyklas ir ves mokymus.

Vaikams svarbu išmokti, bet dar svarbiau pajusti, kad yra žmonių, kuriems rūpi jų ateitis ir įgūdžiai, kuriuos jie įgis.

Šios iniciatyvos, skatinančios mokinius domėtis technologijomis ir rinktis technines profesijas ir padedančios mokytojams integruoti technologijas į pamokas, veiklos Utenos mokyklose jau įsibėgėjo – praėjusiais mokslo metais Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje „Išmanioji kūrybos laboratorija“, kurios metu mokiniai kūrė programas micro:bit kompiuteriams. Itin aktyviai micro:bit pamokose ir NVŠ veiklose naudoja mokytojos Jolita Kraujalienė, Jolanta Baronienė, Linas Vaitiekėnas. Utenos Vyturių progimnazijos jaunųjų inžinierių komanda su mokytoju Linu Vaitiekėnu dalyvavo Technarium organizuotame Science Hack Day Vilnius 2018, kur demonstravo kuriamą muzikinių laiptų veikimo modelį. 2018 m. kovo mėn. Utenoje vyko Utenos, Rokiškio, Ignalinos ir Zarasų rajono mokytojams skirti mokymai darbui su micro:bit mikrokompiuteriais, kuriuos vedė „Kompiuteriukai vaikams" komandos narys Kęstutis Mačiulaitis. 2018 m. kovo 15 d. Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos penktokai dalyvavo „Micro:bits adventure“ dirbtuvėse, kurias organizavo IT mokytoja Jolita Kraujalienė kartu su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentais ir išbandė mikrokompiuteriukų galimybes. Utenos Vyturių progimnazijos robotikos komanda „Žaibas“ 2018 m. gegužės 26 dalyvavo pirmojo nacionalinio kompiuteriukų konkurso, organizuoto kartu su „BITĖ Lietuva“ finale. Utenos Vyturių progimnazijos jaunieji kūrėjai sukūrė muzikinius laiptus ir Martyno Mažvydo bibliotekoje sugrojo Lietuvos valstybės himną bei išmaniai paminėjo Lietuvos valstybės 100-metį.

Ne viską galima suskaičiuoti ir ir pateikti kaip statistiką. Vaikų ir mokytojų patirtis, dirbant su nauju turiniu, formuojant 21 amžiaus įgūdžius, galimybė patiems kažką apčiuopiamo sukurti, pranoko visus lūkesčius. Geriausia tai galite pamatyti šiame filmuke: https://www.youtube.com/watch?v=16QkPKBcG1s

Primename, kad šiais metais Lietuvoje šios iniciatyvos organizatoriai sieks aprūpinti visus 25 tūkstančius Lietuvos penktokus BBC Micro:bit kompiuteriukais.