Baigėsi Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa

Baigėsi Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa
Plungė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės rajono savivaldybės inf.

Plungėje trečius metus vykdoma Savivaldybės finansuojama Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa. Pagrindinis Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos tikslas – ugdyti jaunimo verslumą, padėti jauniems žmonėms įgyti praktinių įgūdžių, kurie padėtų įsitvirtinti darbo rinkoje.

Programoje dalyvavo 9 įmonės, kurios įdarbino 15 jaunuolių (praėjusiais metais buvo įdarbinta 11 jaunuolių). Vienuolika jaunuolių dirbo aptarnavimo srityje (padavėjai, pardavėjai, virtuvės darbuotojai, valytojai, pagalbiniai darbuotojai ir kt.), viena mergina – gyvūnų prieglaudoje, viena mergina – šuniukų kirpykloje, dvi merginos dirbo muziejaus ekspozicijų prižiūrėtojomis Žirgyne ir Advokatų namelyje.

Programai finansuoti iš Savivaldybės biudžeto skirta 8 315 eurų ir 81 ct.

Darbdaviui už jauną žmogų, įdarbintą visu etatu, per mėnesį buvo kompensuojama 350 eurų. Jaunasis darbuotojas galėjo rinktis dirbti vieną ar du mėnesius, visu etatu ar tik savaitgaliais. Kitaip tariant, darbdavys rinkosi, ar jis priims darbuotoją savaitgaliams, ar visam vasaros atostogų laikotarpiui.

Šiemet programoje turėjo galimybę dalyvauti 14-18 metų jaunimas, besimokantis Plungės rajono ugdymo įstaigose.

Savivaldybės finansinė parama ir prisidėjimas prie Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos reikšmingi ir tuo, kad programos gyvavimas atneša dar ir didelę pridėtinę vertę. Darbdaviai, įmonės turėjo galimybę sklandžiai dirbti, nestokodami darbuotojų, o jaunimas savo ruožtu gali rinktis ne tik išbandyti jėgas darbo rinkoje, pajusti savarankiškai uždirbtų pinigų skonį, bet ir „pasimatuoti“ profesiją.

Smagu, kad jaunuoliai buvo patenkinti savo darbu ir didžioji dalis jų išdirbo visą suplanuotą ir su darbdaviu sutartą laiką. Programa džiaugėsi tiek darbdaviai, turėję galimybę įdarbinti jauną žmogų ir gauti finansinę paramą, tiek jauni žmonės, galėdami save išbandyti pasirinktoje sferoje.