Baigėsi aplinkosaugininkų vykdyta akcija: skirta administracinių nuobaudų už 1605 eurus

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), lapkričio mėnesį vykdydamas antrąjį akcijos „Garažiukas-Kaminukas 2022“ etapą, patikrino 234 ūkio subjektus ir 280 fizinių asmenų. Per antrąjį akcijos laikotarpį atlikti 148 tiksliniai reidai, nustatytas 61 pažeidimas, skirta administracinių nuobaudų už 1605 eurus ir duoti 7 privalomi nurodymai, teigiama AAD pranešime žiniasklaidai.

 „(...) Šia akcija siekiame, kad sumažėtų aplinkos teršimas transporto priemonių atliekomis. Taip pat norime, kad žmonės suvoktų, kokios neteisėtai ar netinkamai vykdomos veiklos pasekmės, žala aplinkai ir žmonių sveikatai“, – sakė Aplinkos kokybės departamento Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.
 
Pasak P. Rutkausko, tam, kad atliekos būtų tvarkomos visuomenei ir aplinkai saugiu būdu, vienas svarbiausių akcijos tikslų – šviesti ir informuoti veiklos vykdytojus apie sutarčių sudarymo su teisėtais, skaidriai veikiančiais atliekų tvarkytojais, svarbą. 
 
„Vienas aplinkosaugininkų prioritetų – tokia veikla užsiimančių asmenų švietimas. Visi veiklos vykdytojai privalo žinoti, kad būtina sudaryti sutartis su teisėtais ir skaidriai veikiančiais atliekų tvarkytojais. Tik tokiu atveju būsime tikri, kad atliekos bus tvarkomos visuomenei ir aplinkai saugiu būdu“, – pranešime akcentavo P. Rutkauskas. 
 
Aplinkosaugininkai per akcijos antrąjį laikotarpį skyrė 36 administracinius nurodymus fiziniams asmenims, 25 – juridiniams.  
 
Per visą akciją nuo šių metų pradžios aplinkosaugininkai patikrino 457 ūkio subjektus ir 593 fizinius asmenis, skyrė 178 administracines nuobaudas ir davė 17 privalomųjų nurodymų. Skirta administracinių nuobaudų už 2205 eurus.
 
Dažniausi pažeidimai – aplinkos užteršimas, atliekų deginimas, apskaitos nevykdymas, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas, pažymima pranešime.