Baigėsi akcija „Bibliotekų knygų Kalėdos“

Baigėsi akcija „Bibliotekų knygų Kalėdos“
Panevėžys
Bibliotekos nuotr.
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Gruodį, ėmus languose žiebtis lemputėms, meduolių ir arbatos kvapams užpildant namus, Lietuvos bibliotekininkų draugija paskelbė akciją „Bibliotekų knygų Kalėdos“, kurios šūkis buvo – „Šventinis gerumas kartu su knyga“. Akcijos organizatoriai kvietė draugus ar bendraminčius susitikti bibliotekoje, dalintis geromis emocijomis, šilta arbata, kalėdiniais meduoliais ir pasidžiaugti knygų dovanojimo stebuklu. Jau vienuoliktus metus skaičiuojanti akcija užsuko ir į Panevėžio Elenos Mezginaitės viešąją biblioteką.

Šv. Kalėdos – burianti ir skleidžianti šilumą, gerumą šventė. Jų belaukiant, gruodžio mėnesį Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje buvo organizuojami įvairūs renginiai: Kalėdų eglutės įžiebimo šventė, kalėdiniai skaitymai vaikams (E. T. A. Hofmano muzikinė istorija „Spragtukas“, S. Paltanavičiaus „Sniego žmogelių žiema“), kūrybinės dirbtuvės (vaikai gaminosi žaisliukus eglutei, kalėdinį nykštuką, sniego senį, dekoravo pamestą Kalėdų senelio batą), rašė ir puošė atvirlaiškį Kalėdų seneliui (konkursas „Laiškas ant sniego“). Tarp šių šurmuliuojančių užsiėmimų, bibliotekoje vyko akcija „Bibliotekų knygų Kalėdos“.

Dar vieniems metams einant į pabaigą, skaitytojai ir lankytojai mielai dalinosi gerumu ir dovanojimo stebuklu – bibliotekos knygų fondą papildys 66 padovanotos knygos. Šios akcijos metu bibliotekos darbuotojos ypač džiaugėsi supratingais skaitytojais. Jie, atsižvelgę į pageidavimus, padovanojo ilgai norėtų knygų bibliotekai.

Dovanų sulaukta ir iš knygų autorių: Elenos Grincevičienės, Alvydo Jegelevičiaus, Danutės Montvilaitės ir kitų. Panevėžietis fotografas Andrej Špilevoj padovanojo bibliotekai savo pirmąją motyvacinę ir edukacinę fotografijos knygą „Juostinė fotografija XXI amžiuje: menas, stilius ir gyvenimo būdas“. Prie organizuotos akcijos prisidėjo ir bibliotekos darbuotojai.

Bibliotekos bendruomenė taria AČIŪ visiems, kurie prisidėjo prie knygų dalinimosi ir skaitymo skatinimo akcijos: Inesai L., Stasei B., Rūtai P., Nijolei R., Reginos Danutės M. artimiesiems, knygų autoriams, darbuotojams ir kitiems dovanotojams. Jau greitai didžioji dalis dovanotų grožinės ir šakinės literatūros knygų atsidurs bibliotekų lentynose ir bus prieinamos visiems skaitytojams. Kita dalis knygų bus padovanota Panevėžio pataisos namų bibliotekai.

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešajai bibliotekai praėję, 2021–ieji, metai buvo tikrai sėkmingi. Nuveikta išties daug: pastatytas pirmasis knygomatas Panevėžyje, skaitymo suolelis, skirtas Lietuvai pagražinti draugijos 100–mečiui paminėti, Elenos Mezginaitės eilėmis prabylantis suolelis, skirtas paminėti panevėžietės poetės 80–ąsias gimimo metines, prie dviejų bibliotekos padalinių įrengtos knygų grąžinimo dėžės, atnaujinta bibliotekos svetainė, pradėta teigti naujos realybės paslauga, ženkliukų gamyba ir laminavimas, biblioteka išleido pokalbių rinktinę „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas...“, pravesta didelis skaičius edukacinių užsiėmimų vaikams, įvairių renginių, susitikimų su žymiais miesto ir šalies žmonėmis.

Biblioteka kviečia ir 2022–aisiais metais bendrauti, draugauti, lankytis renginiuose, edukaciniuose užsiėmimuose ir naudotis naujausiomis paslaugomis!