B. Vanagas: „Ne geriausia diena ekipažui, bet ir nenutiko pasaulio pabaiga“

Lietuva
Andrius Laucius, Vytautas Pilkauskas ir MCH Photo nuotraukos
Alvydas Muznikas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Ankstų Naujųjų rytą Dakaro dalyviai išriedėjo į pirmąjį greičio ruožą. Lenktynininkui Benediktui Vanagui pirmajame greičio ruože reikėjo įveikti 602 kilometrus, iš kurių 367 kilometrai yra įskaitiniai. Pagal preliminarius rezultatus B. Vanagas finišavo 22-oje pozicijoje. Šį kartą rezultatui koją pakišo ir dulkės, ir pramušti ratai.

„Pirmame trečdalyje turėjome visai neblogą greitį, kol pasivijome priekyje važiuojantį varžovą. Nors ir signalizavome – nesitraukė. Dulkių tiek, kad tik su lazeriu praskanuotum, kas vyksta priekyje. Pasivijus varžovą akmenuotame kanjone pramušėme vieną, netrukus kitą ratą“, – pasakojo B. Vanagas.

Žiediniame greičio ruože daugiausia smėlio, akmenuoto ruožo ir žvyro sekcijų. Jei vakarykštė diena priminė klasikinį ralį, šiandieną lenktynininkus pasitiko tikrasis Dakaras.

„Šiek tiek laiko praradome naviguojant. Tai nebuvo gera diena mūsų ekipažui, bet ir nenutiko pasaulio pabaiga. Turbūt į šį greičio ruožą organizatoriai sudėjo viską, ką mes matysime šiame Dakare. Buvo labai įdomu“, – apie greičio ruožą komentavo lenktynininkas.

Įveikę pirmąjį greičio ruožą dalyviai ruošiasi antrajam greičio ruožui. Jo metu ralis persikels tolyn nuo jūros pakrantės į Al-Ula miestą. Antrąjį greičio ruožą sudaro 589 kilometrų, iš kurių 430 kilometrų greičio ruožo.