Azijoje už vieno vaisiaus valgymą galite gauti baudą

young-stylish-woman-holding-durian-fruit
Pasaulis
Freepik.com nuotr.
Parengta pagal Unian.net Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Azijos šalys turistus vilioja pigių egzotiškų vaisių gausa, kurie Vakaruose paprastai kainuoja kelis kartus daugiau. Tačiau užsienio svečiams šis malonumas tam tikrais atvejais gali brangiai kainuoti. Už vieno egzotiško vaisiaus valgymą skiriama net bauda.

Vienoje interneto platformoje vartotojas paskelbė nuotrauką iš Vietnamo viešbučio, kuriame jis apsistojo atostogų metu. Prie nuotraukos prirašytas perspėjimas, kad svečiams bus skirta 100 dolerių bauda už duriano valgymą savo kambariuose.

Turistas tikriausiai tai suprato kaip pokštą ar kvailą reikalavimą, tačiau kiti vartotojai suskubo paaiškinti, kad tai visiškai įprastas reiškinys ne tik Vietname, bet ir daugelyje kitų Azijos šalių.

Durianas iš tiesų turi siaubingai nemalonų kvapą, kurio beveik neįmanoma pašalinti iš kambario – jis tiesiogine prasme įsigeria į viską aplinkui. Todėl daugelyje viešųjų vietų galioja griežtos jo vartojimo taisyklės tiek patalpose, tiek kai kuriose lauko vietose.

„Šis reikalavimas paplitęs visame duriano auginimo regione, nes kvapas išlieka ilgai. Kai kurie taip pat draudžia mangostaną, nes, patekus ant kilimų ir audinių, jo beveik neįmanoma pašalinti“, – sakė vienas komentatorius.

Dar vienas vartotojas pridūrė, kad duriano kvapas tarsi visur prilimpa ir niekaip neišnyksta, kad ir kas daroma, siekiant jį panaikinti.

Taigi, viešbučių kambariuose šie perspėjimai yra ne veltui – tikrai ne pokštas ar nesusipratimas. Jo nepaisydami, galite likti nubausti.