Autoservisas ar kaimyno dirbtuvės: kur tinkamai pasirūpins mano transporto priemone?

Autoservisas ar kaimyno dirbtuvės: kur tinkamai pasirūpins mano transporto priemone?
Vilnius
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jeigu Jums reikalinga profesionali transporto priemonės priežiūra, kuri gali padėti išvengti gedimų – reikia mašinos tikrinimą palikti specialistams. Atrodo, kad norisi kokybės, tačiau kai kurie vis dar sutinka kreiptis į tuos, kurie negali suteikti jokių garantijų. Tačiau ar tai tikrai geras pasirinkimas? Juk dažniausiai kaimyno dirbtuvės paslaugas siūlo pigiau ne tik dėl to, kad nemoka mokesčių, tačiau ir dėl to, kad naudoja pigesnes, dažnai prastos kokybės dalis. Ar Jums tai tinka?

Kaina – nebe tokia svarbi

Labai ilgai automobilių remontas buvo paliekamas meistriukams, kadangi jie paslaugas siūlo pigiau. Visgi, pastebima tendencijas, kad lietuviai vis atidžiau renkasi specialistus, kurie teikia profesionalias paslaugas. Kaina, žinoma, svarbi, tačiau nėra pati svarbiausia, kadangi ją pralenkia kokybė, kurios yra tikimasi.

Kodėl atsirado šis pokytis? Kadangi daugelis sau leidžia pirkti brangesnes mašinas, labai dažnai iš salono, nors ir lizingu. Visgi, norisi brangesnei mašinai suteikti kuo geriausią apsaugą, o dažniausiai garažiukuose dirbantys meistrai neturi reikalingos įrangos, tad bando patys sutvarkyti gedimus rankomis ir taip padaro dar daugiau problemų.

Galiausiai suprantama, kad dažnai kartą investavus kiek daugiau, galiausiai, galima sutaupyti, tad rinktis specialistus apsimoka visomis prasmėmis.

Garantija, garantija, garantija...

Brangesnės paslaugos dažniausiai reiškia ne tik profesionalumą, tačiau tai pat ir suteikiamą garantiją, kuri leidžia būti ramiu dėl gautų paslaugų. Žinoma, jos galiojimo laiko tarpas yra ribotas, tačiau tai geriau nei nieko. Juolab, kai kurie servisai už tam tikrą mokestį sutinka pratęsti garantijos laikotarpį, tad kiekvienas auto savininkas renkasi pats – kiek jam tai yra svarbu.

Tačiau akivaizdu, kad rinktis tuos, kurie teikia garantijos paslaugas, yra labai geras žingsnis. Tai dalinai padeda sutaupyti, galiausiai, būti ramesniu, kad pasikartojus gedimai jis ne tik bus tvarkomas nemokamai, tačiau dažnai ir kur kas pigiau.

Žinoma, garažiukuose dirbantys „meistrai“ neteikia tokių garantijų, kadangi jie dažniausiai dirba nelegaliai. Taip, galima sutarti dėl pakartotinio tvarkymo ir sukirsti rankomis, tačiau, deja, toks susitarimas, kaip rodo daugelio praktika – niekinis.

Kai reikės patikros ji ne visada bus gaunama, o ir savo vardo teršimas tokiems gedimų šalintojams nėra svarbus, kadangi jie dažniausiai tuo užsiima papildomai, o dėl mažesnių kainų – klientūros turi.

Niekas neatsako už auto pokyčius

Dar vienas didelis skirtumas tarp autoserviso ir tuo pačiu meistriukų, kurie yra garažuose, tai, jog niekas neatsako už sutvarkymus ir tuo pačiu už mašinos pokyčius, kurie gali nutikti už uždarų durų. Kai kurie vairuotojai skundžiasi, kad po patikros garažiukuose jų mašina ne tik kad nebuvo sutvarkyta, tačiau ir pradėjo dar dažniau gesti. Tuomet dažniausiai buvo keliauta į servisus, kur patvirtinta, kad tam tikros mašinos dalys buvo išimtos arba pakeistomis kitomis, dažniausiai nesertifikuotomis. Deja, tokie atvejai yra gana dažni, tad kiekvienas vairuotojas, kuris renkasi kur tvarkyti mašiną, turi įvertinti, kad dirbantys nelegaliai paprasčiausiai nieko nebijo.

Tuo tarpu automobilių remontas servise visada yra su garantijomis. Ne tik dėl to, kad verslas stengiasi apginti savo vardą, tačiau ir dėl to, jog visada galima kreiptis į Vartotojų teises, kurios, kaip rodo praktika, dažniausiai palankesnės žmogui, kuris naudojosi konkrečiomis paslaugomis.

Kiekvienas renkasi pats – kiek ir kaip prižiūrėti mašiną. Natūralu, kad sprendimas dažniausiai lemia ir pačios transporto priemonės funkcionalumą. O vėliau pykti, kad viskas ne taip, kaip buvo norėta – galima ne visada.

 

Remiamas turinys