Automobilių nuomos privalumai, kada pasirinkti nuomą?

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kaip ir daugelis dalykų šiais laikais, automobilio pirkimas nėra pigus. Naujo modelio, tinkančio jūsų šeimai, įsigijimas gali kainuoti bent pusės metų atlyginimo ekvivalentą. Ir nors tikriausiai pasirinksite finansinį sandorį ir mokėsite dalimis, vis tiek turėsite sumokėti nemažą įmoką ir įsitikinti, kad turite lėšų grąžinti pasirinktą sumą kiekvieną mėnesį.

Tai yra jūsų esamo tiesioginio debeto, nuolatinių pavedimų ir visų kitų įsipareigojimų sąrašo viršuje. Be to, nepamirškite, kad jūsų kredito reitingas turi būti tinkamas, kad galėtumėte gauti bet kokio tipo paskolą automobiliui. Kita vertus, jei perkate naudotą automobilį, turite atlikti aukščiau aprašytą procesą ir, kad ir kokia gera transporto priemonės būklė atrodytų ją perkant, taip pat turėsite būti pasiruošę tam tikrą sumą. Jūsų priežiūros ir remonto sąskaitos gali laipsniškai didėti transporto priemonei senstant. Be to, automobilio pirkimas, o ne nuoma turi pranašumų ir yra keletas priežasčių, kodėl kai kurie žmonės renkasi trumpalaikę ar ilgalaikę automobilio nuomą, o ne pirkimą.

Nuoma prieš pirkimą: kuris žingsnis yra protingesnis?

Ar nuoma, ar pirkimas yra protingesnis žingsnis, labai priklauso nuo jūsų aplinkybių ir gyvenimo sąlygų.

Proporcingai automobilio nuoma vidutiniam ir ilgalaikiam laikotarpiui dažniausiai kainuos daugiau per dieną nei atitinkami automobilio įsigijimo mokėjimai. O jei gyvenate atokioje kaimo vietovėje, turbūt geriausia pirkti transporto priemonę – tikriausiai turėsite ją naudoti kasdien tokiai veiklai kaip apsipirkimas ir kelionė į darbą ir atgal.

Kita vertus, jei gyvenate mieste, kuris palaimintas gera viešojo transporto sistema, jums gali nebūti jokios priežasties investuoti į savo automobilį. Jums bus ekonomiškiau išsinuomoti transporto priemonę, kai jos prireiks (pavyzdžiui, savaitgalio kelionėms ir šeimos atostogoms). Be to, kaip miesto gyventojas puikiai žinosite, kad dažnai sunku rasti saugią automobilių stovėjimo aikštelę, o jei nesiseka turėti vietos kartu su savo gyvenamąja vieta, jos įsigijimo mokestis tikriausiai yra pernelyg didelis.

Galų gale, jei tikėtina, kad jūsų pajamų naudojimo aplinkybės kurį laiką išliks tokios pačios, tai nulems, ar automobilio nuoma ar pirkimas yra geriausias jūsų žingsnis.

Žinoma, turėti savo automobilį patogu, bet šiais laikais auto nuoma yra išvystyta, dėl to galite turėti automobilį visada, kada jums patogu. Kreipkitės į auto nuomos ekspertus Šiaulių mieste – „Autodeida“, UAB.

 

 

 

Ar išsinuomojus automobilį galima sutaupyti pinigų?

Jei gyvenate mieste ir jums nereikia kas savaitę naudotis automobiliu, jums gali būti daug pigiau išsinuomoti automobilį, o ne pirkti. Daugumos automobilių vertė nuvertėja nuo tada, kai juos nusipirkote, tačiau jei jūsų automobilis kelias dienas ir savaites iš eilės stovi garaže, jis gali sugesti dar greičiau nei naudojant kiekvieną dieną. Trumpai tariant, jei mėgaujatės miesto gyvenimu, automobilio pirkimas gali būti visiškai nereikalingos išlaidos.

Jei norite išsinuomoti automobilį ilgam ar trumpam laikui arba nerimaujate dėl išperkamosios nuomos, prieš pirkdami šią parinktį turėtumėte pasverti keletą faktų.

Vienas nuomos pranašumų yra tas, kad galite patirti vairavimą visiškai naujais įvairių tipų automobiliais – kai kurių dėl įvairių priežasčių galbūt niekada nepirksite. Pavyzdžiui, galbūt norėsite savaitgaliui išsinuomoti 9 vietų automobilį arba pasilepinti prabangiu modeliu ar sportišku kabrioletu.

Automobilių nuomos sutartys yra lankstesnės nei daugelio automobilių paskolos įmokų, o kai kurios ilgalaikės automobilio nuomos įmokos gali būti pigesnės nei automobilio paskolos grąžinimas. Pigiau išsinuomoti naują automobilio modelį nei jį nusipirkti. Priklausomai nuo automobilių nuomos paslaugų teikėjo ir sąlygų, jūs paprastai nesate atsakingas už nuomojamo automobilio remontą.

Jei automobilio prireikia retkarčiais trumpalaikiam naudojimui, auto nuoma geriausias sprendimas.

Reklama