Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pexels.com nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT
Kas yra paskirstymo diržas?
Paskirstymo diržas yra vidaus degimo variklio komponentas, kuris sinchronizuoja alkūninio veleno ir skirstomojo veleno sukimąsi, kad variklio vožtuvai atsidarytų ir užsidarytų tinkamu laiku.
Paskirstymo diržas yra svarbi variklio dalis, o jam sugedus variklis gali būti rimtai pažeistas, tad yra labai svarbu, kad paskirstymo diržas būtų periodiškai tikrinamas ir pakeistas pagal gamintojo rekomenduojamą techninės priežiūros grafiką. Prižiūrėdami paskirstymo diržą ir palaikydami jo gerą būklę galite padėti užtikrinti, kad jūsų automobilio variklis ir toliau dirbs sklandžiai bei patikimai.
Paskirstymo diržo nuotrauka iš svetainės euautodalys.lt
Kada reikia keisti paskirstymo diržą?
Paskirstymo diržai paprastai yra pagaminti iš stiprios gumos, visgi laikui bėgant ji gali nusidėvėti, tad diržus reikia keisti atliekant variklio techninę priežiūrą.
Rekomenduojamas paskirstymo diržo keitimo intervalas skiriasi priklausomai nuo transporto priemonės markės ir modelio - dažniausiai paskirstymo diržai turėtų būti keičiami pagal gamintojo rekomenduojamą techninės priežiūros grafiką arba kas 100 000 - 150 000 kilometrų. Visgi, rida kartais nėra pakankamai tiksli indikacija - įsigijus naudotą, ilgai stovėjusį, automobilį, yra rekomenduojama bet kuriuo atveju pakeisti paskirstymo diržą, kadangi guma gali būti pasenusi.
Nepakeitus susidėvėjusio paskirstymo diržo, jis gali nutrūkti ir sugadinti variklį, todėl geriausia laikytis rekomenduojamo grafiko, kad išvengtumėte nemalonumų ir apsisaugotumėte nuo nenumatytų išlaidų.
Kaip sužinoti, jog paskirstymo diržas susidėvėjo?
Paskirstymo diržo susidėvėjimą dažniausiai indikuoja pakilusi variklio temperatūra, vizualiai pasenęs diržas bei specifinis garsas. Jei kelyje automobilis netikėtai užgeso, didelė tikimybė, kad tai – trūkusio diržo pasekmė. Tokiu atveju nebandykite vėl užkurti automobilio ir kuo skubiau kreipkitės į specialistus, kurie patars, ką tokioje situacijoje daryti.
Kaip reikėtų pakeisti paskirstymo diržą?
Paskirstymo diržo keitimas automobilyje yra sudėtinga užduotis, kurią rekomenduojama atlikti tik su specialisto pagalba. Bendra diržo keitimo veiksmų apžvalga:
1) Automobilio variklis yra išjungiamas ir jam leidžiama atvėsti. Tuomet automobilio kapotas yra pakeliamas, kad variklio skyrius galėtų būti lengvai pasiekiamas.
2) Norint pasiekti paskirstymo diržą yra nuimamas paskirstymo diržo dangtelis. Atsižvelgiant į transporto priemonės konstrukciją, gali reikėti pašalinti kitus komponentus, pavyzdžiui, radiatorių, pavaros diržus ir kitas variklio dalis.
3) Atidengus paskirstymo diržą, seną diržą reikia nuimti ir patikrinti alkūninio veleno bei skirstomojo veleno veikimo žymes, kad įsitikintumėte, jog jie vis dar tinkamai sulygiuoti.
4) Pašalinus seną paskirstymo diržą, reikia uždėti naująjį ir įsitikinti, kad jis pakankamai įtemptas ir atitinka žymes.
5) Sumontavus naują paskirstymo diržą, paskirstymo diržo dangtis turi būti pakeistas, o visi kiti proceso metu pašalinti komponentai turi būti vėl sumontuoti.
6) Paskutinis žingsnis - užvesti variklį ir patikrinti, ar nėra veikimo sutrikimų bei neįprastų garsų.
Vėlgi, svarbu atminti, kad paskirstymo diržo keitimas yra sudėtingas darbas, kurį turėtų atlikti tik apmokytas specialistas, turintis tinkamus įrankius ir įrangą. Bandydami tai padaryti patys, galite stipriai pažeisti variklį, kurio remontas ir sukelti nepatogumai bus reikšmingai didesni nei remonto pradžioje.
Nesvarbu, ar vairuojate visiškai naują ar jau naudotą automobilį, visuomet reikėtų reguliariai prižiūrėti paskirstymo diržą ir pasirūpinti jo sklandžiu veikimu. Pasinaudokite viršuje pateikta informacija kaip gairėmis bei nedvejokite kreiptis į specialistą, jei įtariate diržo susidevėjimą - jums bus suteikta būtiniausia pagalba, kuri apsaugos nuo didesnių automobilio gedimų ateityje.
Reklama