Austrija ragina ES atsieti elektros ir dujų kainas

Austrija ragina ES atsieti elektros ir dujų kainas
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Austrijos kancleris Karlas Nehammeris (Karlas Nehameris) sekmadienį paragino Europos Sąjungą atsieti elektros energijos ir gamtinių dujų kainas, kad jos toliau nedidėtų dėl karo Ukrainoje padarinių.

„Elektros kainos turi mažėti“, – pareiškime pabrėžė K. Nehammeris.

„Negalime leisti, kad [Rusijos prezidentas Vladimiras] Putinas kasdien spręstų“, kiek kainuoja energija Europoje, pridūrė kancleris.

„Turime sustabdyti šią beprotybę, dabar vykstančią energijos rinkose“, – sakė jis ir pažadėjo iškelti šį klausimą per neeilinį posėdį, kurį ruošiasi surengti ES.

„Šis klausimas bus įtrauktas į darbotvarkę“, – pažymėjo K. Nehammeris pridūrė, kad jau kalbėjosi šia tema su Vokietijos ir Čekijos, šiuo metu rotacijos tvarka pirmininkaujančios blokui, vadovais.

Šią savaitę elektros kainos Europoje pakilo iki rekordinių aukštumų, pranašaudamos sunkią žiemą žemynui, jaučiančiam ekonominį skausmą dėl Rusijos karo prieš Ukrainą ir sumažinto rusiškų dujų tiekimo.

Penktadienį Vokietijoje elektros energijos kaina pasiekė 995 eurus už megavatvalandę, o Prancūzijoje ji viršijo 1 100 eurų ribą. Tai reiškia, kad kainos yra abiejose šalyse išaugo daugiau nei 10 kartų, palyginus su praėjusių metų lygiu.

Tuo metu Jungtinės Karalystės energetikos reguliavimo institucija OFGEM pranešė, kad nuo spalio 1 dienos elektros ir dujų kainų viršutinę ribą padidins beveik dvigubai – vidutiniškai iki 3 549 svarų sterlingų (4 184 eurų) per metus.