Austinas Harrouffas: „koledžo berniukas“, žudęs žmones ir bandęs suvalgyti aukos veidą

Austinas Harrouffas: „koledžo berniukas“, žudęs žmones ir bandęs suvalgyti aukos veidą
Pasaulis
Youtube.com stopkadras
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Prieš penkerius metus Jungtines Valstijas sukrėtė toks kraupus ir protu nesuvokiamas nusikaltimas, kad jo atgarsiai visuomenėje skamba iki šiol. Devyniolikmetis koledžo studentas ne tik žiauriai nužudė pagyvenusią porą, bet ir dantimis plėšė bei bandė valgyti vienos iš aukų veidą. Daugelis manė, kad vaikinui nusikaltimo metu buvo aptemusi sąmonė nuo vartotų narkotinių medžiagų. Tačiau visi liko dar labiau pašiurpę, kai sužinojo, jog tokių medžiagų jaunuolio organizme nerasta.

Devyniolikmetis Austinas Harrouffas gyveno įprastą jo bendraamžiams gyvenimą. Jaunuolis buvo talentingas amerikietiško futbolo žaidėjas, todėl nemažai laiko skirdavo sportui, studijavo koledže, leisdavo laiką su draugais. Niekas niekada nebūtų pasakęs, kad šis mielas ir populiarus vaikinas iš Floridos įvykdys tiesiog protu nesuvokiamą nusikaltimą.

2016-ųjų rugpjūčio 15-osios vakarą vieną ramų gyvenamąjį rajoną perskrodė klyksmas. Tai buvo 53-ejų Michelle Mishcon. Riksmą išgirdo jos kaimynas kitoje gatvės pusėje. Pusamžis vyras nusprendė dėl viso pikto patikrinti, kas nutiko Michellei. Perėjęs gatvę ir prisiartinęs prie namo jis nustėro – kaimynė buvo kruvina, o ją puolė nepažįstamas, stamboko, sportiško sudėjimo jaunuolis. Vyras nepasimetė ir riksmu pabandė atkreipti užpuoliko dėmėsį. Jam pavyko – jaunuolis prisiartino prie jo ir staiga vyras pajuto aštrų skausmą per visą kaklą ir galvą. Pasirodo, užpuolikas rankoje turėjo peilį, kuriuo smogė kaimynui ir perpjovė visą kaklą bei dalį galvos. Supratęs, kad tai blogai baigsis, vyras spruko į savo namą, kur užsirakino ir nedelsiant iškvietė specialiąsias tarnybas.

Nurodytą namą netrukus apsupo policija ir medikai. Tai, ką išvydo atvykę pareigūnai, pranoko visus tarnyboje matytus vaizdus, kai kuriuos net supykino.

Iš pradžių policininkai pamatė kraujo klane gulinčią Michelle. Buvo akivaizdu, jog medikų pagalbos moteriai jau nebeprireiks – ji buvo negyva. Tuomet pareigūnai išgirdo keistus garsus: kažką panašaus į kramtymą ir urzgimą. Tamsoje žibintuvėliais jie pašvietė į kitą kiemo pusę ir ten išvydo gulintį nužudytos moters sutuoktinį, 59-erių Johną Stevensą. Vyras gulėjo ant nugaros, o jį buvo užgulęs žudikas. Iš pradžių niekas nesuprato, ką jis daro, tačiau įsižiūrėję atidžiau, pareigūnai išvydo, jog jaunuolis dantimis plėšo į gabalus ir bando kramtyti aukos veidą. Visą laiką jis leido keistus garsus, primenančius šuns urzgimą. Pareigūnai keletą kartų liepė vaikinui atsitraukti nuo aukos, tačiau nesulaukė jokios reakcijos. Tuomet policininkai panaudojo tazerį, kelis kartus spyrė užpuolikui tiesiai į galvą, galiausiai užpjudė tarnybiniu šunimi, bet ir tai nepadėjo. Vaikiną patraukti pavyko tik keliems stipriausiems pareigūnams, kurie vilkte nuvilko Austiną nuo bejėgio vyriškio kūno. Johnas, kaip ir jo žmona Michelle, mirė nuo daugybinių smūgių kumščiais ir sužalojimų peiliu.

Įvykio vietoje buvę pareigūnai teigė, jog kaltinamasis Austinas Harrouffas elgėsi visiškai neadekvačiai ir nesuvokiamai. Į jo ranką dantis suleido policijos šuo, tačiau šis net nesureagavo. Vaikino žvilgsnis, pasak liudininkų, buvo kraupus, atrodė, jog jis tikrai nesuvokia, ką daro. Iš pradžių niekas neabejojo, kad jaunas sportininkas vartojo kvaišalų, dėl kurių žmogžudystės vakarą ir prarado sveiką protą. Tačiau toksikologų išvados privertė šią kraupią istoriją akylai sekusius amerikiečius dar labiau pašiurpti – jokių nelegalių medžiagų Austino organizme nerasta.

Tyrimas atskleidė, kad nusikaltimo vakarą jaunuolis turėjo vakarieniauti su savo tėčiu vietos restorane, tačiau jiedu susipyko ir Austinas trenkęs durimis išėjo. Vaikino tėtis pernelyg nesijaudino, manė, kad sūnui reikia pasivaikščioti ir atvėsti. Tuo tarpu žudikas pasakojo, jog nuo to momento beveik nieko nebepamena. Jis neprisimena, kaip nuėjo kelis kilometrus, kaip atsidūrė tame rajone, kaip užpuolė Michelle, o vėliau ir šunį vedžiojusį bei namo grįžusį jos vyrą. Jis negalėjo paaiškinti ir kodėl urzgė it žvėris bei bandė valgyti aukos veidą. Austinas sakė prisimenantis tik tiek, kad jautėsi taip, lyg laikas būtų sustojęs, lyg jis stebėtų save iš šalies. Vaikinas pasakojo, kad į jį lyg įsikūnijo šuns dvasia, galvoje jis girdėjo keistus balsus. Sąmonę jis atgavo tik ligoninėje, kur buvo atvežtas policijos.

Austinas apkaltintas pirmojo laipsnio žmogžudyste. Tyrėjai siekė išsiaiškinti, ar nusikaltimo metu jam tikrai buvo aptemęs protas, ar jis tiesiog vaidina, siekdamas sulaukti švelnesnės bausmės, vaikinui skirta ne viena ekspertizė.

Psichiatras Gregoris Landrumas galiausiai padarė išvadą, kad jaunuolį kamuoja sunkios formos šizofrenija ir nusikaltimo metu jis negalėjo suvokti savo veiksmų. Savo ataskaitoje gydytojas teigė, jog kaltinamasis yra pavojingas tiek sau, tiek visuomenei, todėl rekomendavo izoliuoti jį psichiatrijos ligoninėje.

Teismo procesas kol kas dar nesibaigė, Austinas vis dar laukia galutinio teismo nuosprendžio, o amerikiečiai jį praminė koledžo berniuku-kanibalu, apie kurio įvykdytą nusikaltimą vis dar netyla kalbos, diskusijos bei sąmokslo teorijos.