Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt
Vienoje rankoje – ryškūs aukštakulniai, kitoje – patogūs žemi bateliai, o sprendimą, kuriuos įsigyti, reikia priimti greitai: vyras nepatenkintas lūkuriuoja mašinoje. Ši situacija pažįstama daugeliui moterų, kurios dėl skubos ar dėl kasdienio gyvenimo iššūkių neretai pasirenka patogųjį variantą, o vėliau pavydžiais žvilgsniais varsto tas, kurios puošiasi įmantriais aukštakulniais. Pasirodo, ir tokia avalynė gali būti patogi.
Kodėl patariama batus pirkti vakare?
Perkant batus – nesvarbu, tai būtų aukštakulniai ar grybavimui skirti botai, būtina vadovautis savo pėdos dydžiu. Jį sužinoti paprasta: tereikia atsistoti ant balto popieriaus lapo ir pažymėti vietas, ties kuriomis prasideda kulnas ir baigiasi ilgiausias kojos pirštas. Nulipusios nuo lapo, išmatuokite atstumą tarp šių dviejų taškų, o centimetrus „konvertuokite“ į batų dydį. Štai 23 cm reprezentuoja 36 moteriškos avalynės dydį, 23,5 cm – 37, 24 cm – 38 ir t. t.
Beje, matuoti reikia abi pėdas, o jeigu šios skirtųsi, vadovautis ilgesniąja. Pėdų matavimą verta retkarčiais pakartoti – avalynės dydis gali keistis dėl priaugto arba numesto svorio, nėštumo.
Dar vienas patarimas – aukštakulnius (ir kitus batus) visuomet pirkite antrojoje dienos pusėje, geriausia – vakare. Jeigu į parduotuves išsiruošite ankstų rytą, kai koja dar nepavargusi, nesuprakaitavusi, gali pasirodyti, kad kone visi batai tinka. Bet juk juos teks nešioti visą dieną, todėl verčiau išbandykite avalynę tuo paros metu, kai koja būna labiausiai pavargusi. Iškart pajusite, ar batai patogūs.
Šaldiklis – (ne)vieta aukštakulniams
Jeigu šių patarimų sąžiningai laikėtės, o aukštakulniai, taip puikiai tikę parduotuvėje, dabar atrodo per maži, padės kelios gudrybės.
Užsandarinamą maišelį iki pusės pripilkite vandens, tuomet įdėkite jį į batus, o šiuos – į šaldymo kamerą. Batus ten laikykite visą naktį – kai ištrauksite juos ryte, batai turėtų nebe taip spausti koją, mat į ledą šąlančio vandens tūris didėja, taip ištampydamas avalynę. Tiesa, šio triuko nepatartina atlikti su odiniais aukštakulniais arba tais, kurie bijo šalčio, drėgmės.
Tokiai avalynei verčiau rinkitės kitą būdą. Naujuosius aukštakulnius namuose keletą dienų avėkite su storesnėmis kojinėmis ir retkarčiais juos padžiovinkite plaukų džiovintuvu. Beje, nesėkmės atveju kojinės ir ankšti bateliai gali būti pakankamai stilingas derinys.
Pleistras – ir iš išorės, ir iš vidaus
Jeigu aukštakulniai yra nepatogūs ir vargina pėdas, vėlgi siūlome vieną gudrybę, kuriai įgyvendinti prireiks pleistro. Juo apvyniokite trečiąjį ir ketvirtąjį pėdos pirštus. Sakoma, kad čia „slepiasi“ nervas, dėl kurio paaštrėja pėdų skausmas. Šį triuką išbandžiusios merginos teigia, kad su aukštakulniais dabar gali praleisti visą dieną – ir jokių nemalonių pojūčių.
Jeigu aukštakulniai spaudžia, trina, juos arba savo pėdas ištepkite permatomu dezodorantu. Taip pat visuomet iš anksto užkirskite kelią pūslių ir žaizdelių susidarymui. Paprastai moterys nujaučia, kuriose vietose batai gali trinti. Jas iš karto užklijuokite pleistru. Jeigu toks variantas jums atrodo neestetiškas, pleistrą arba medžiagos gabalėlį klijuokite ne prie pėdos, o prie pačių aukštakulnių, t. y. vietose, kur jie trina.
Tam, kad kojos su aukštakulniais mažiau pavargtų, reikia mokėti su jais vaikščioti. Kuo tiesesnė bus galva, nugara, keliai, tuo lengviau ir, svarbiausia, žavingiau žingsniuosite. Juk visoms yra tekę su šypsena stebėti merginas arba moteris, su aukštakulniais einančias tarsi su sunkiomis kaladėmis.
Palepinkite vonele
Derėtų skirti aukštakulnius, kuriuos avėsite per šventes ir kas dieną. Jeigu pirmieji gali būti įmantresni, kiekvienai dienai rinkitės šiek tiek paprastesnį variantą. Venkite itin smailų kulniukų – kojai trūks stabilumo, verčiau įsigykite aukštakulnius su storesniu, o jei tokių nemėgstate, ieškokite aukštakulnių, kurie dengia pėdos viršų arba turi juostelių, dirželių – vėlgi jausitės stabiliau.
Kai tik turite galimybę, pėdas pailsinkite. Pavyzdžiui, sėdėdamos darbe. O grįžusios jas retkarčiais pamaloninkite masažu arba gaivia vonele.