Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Skiautinių paveikslus (eilė viršuje) parodai pristatė Paramos šeimai tarnybos auklėtinės – Rima Revaitė, Virginija Gumbytė. Centre auklėtoja Gražina Palidauskienė
Etaplius SistemaŠaltinis: Etaplius.lt
Visą savaitę Elektrėnų kultūros centre ir bibliotekoje buvo eksponuojama paroda „Aukso vainikas“, kurioje elektrėniškiai galėjo pamatyti įvairių žanrų liaudies meistrų darbus. Pirmadienį menininkai iš Vilniaus regiono susirinko Elektrėnuose. Sausakimšoje bibliotekos konferencijų salėje pagerbti visi kūrėjai bei apdovanoti nugalėtojai. Specialus prizas įteiktas ir vienai mūsų savivaldybės tautodailininkei.
Elektrėnų savivaldybė priklauso Dzūkijos regionui, todėl renginio vedėja Sigita Remeikienė susirinkusius pasveikino ir viso renginio metu kalbėjo dzūkiška tarme. „Jūsų dėka vis dar tęsiama liaudies meno tradicija iš kartos į kartą. Ir Jūs savo kūriniais prisidedate prie senųjų amatų išsaugojimo ir populiarinimo“, – akcentuodama liaudies kūrėjų darbų prasmę kalbėjo renginio vedėja.
Renginyje buvo pagerbti kiekvienos Vilniaus regiono savivaldybės atstovai. Pirmieji sveikinimo žodžius išgirdo parodos šeimininkai – elektrėniškiai. Jubiliejinėje, 15-oje, parodoje savo darbus pristatė net 29 tautodailininkai iš Elektrėnų. (Dalyvių sąrašas antrame laikraščio psl.). Tardamas sveikinimo žodį meras Kęstutis Vaitukaitis svarstė, gal reikėtų „Aukso vainiko“ pavadinimą keisti į „Perlų vainiką“, nes kiekvienas kūrėjas ir jo darbai yra skirtingi tarsi perlai. Meras padėkas ir suvenyrus įsteigė visiems 200 tautodailininkų, kurie savo kūrinius pristatė parodai „Aukso vainikas“.
Po elektrėniškių į sceną žengė kitų Vilniaus regiono savivaldybių tautodailininkai. Juos sveikino ir dovanas teikė iš tų savivaldybių atvykę atstovai.
„Aukso vainikas“ yra ne tik paroda, bet ir konkursas, kuriame varžytis gali tautodailininkai, kurių darbai atitinka konkurso reikalavimus. Pasveikinus visus parodos dalyvius atėjo metas paskelbti, kas yra konkurso nugalėtojai. Prieš renginio kulminaciją Vilniaus regiono parodos organizatorė Ramutė Kraujalienė pristatė renginio komisiją: pirmininkė – Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės skyriaus vedėja dr. Teresė Jurkuvienė, nariai – Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistė Asta Valiukevičienė, menotyrininkė dr. Nijolė Tumėnienė, Elektrėnų sav. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ramutė Strebeikienė, dailininkas tapytojas Zigmas Rimas Bičiūnas.
„Ne visi čia esantys darbai dalyvauja konkurse. Labai džiaugiuosi, kad Vilniaus regionas sutinka taip organizuoti parodas – priimti ne tik labai griežtai atrinktą, konkuruojančių meistrų būrelį, bet kartu parodyti ir įdomią meninę panoramą. Taip galime pamatyti darbus tų kūrėjų, kurie nebuvo surinkę 5 privalomų darbų kolekcijos. Čia yra visko. Kai kurie kūrėjai visą savo 20 metų kūrybinį kelią yra eksponavę. Visko tiek daug, kad komisijai nelengva buvo išrinkti laimėtojus. Tiesa, buvo ir tokių darbų, kur komisija vieningai nusprendė, kad būtent šis darbas vertas pirmosios vietos, dėl kitų darbų nuomonės išsiskyrė. Darbų vertinimas yra ir didžiulis džiaugsmas ir liūdesys, nes yra daugybė vertų darbų, o vietų, kurias gali skirti, nedaug“, – apie komisijos darbo pusę pasakojo komisijos pirmininkė Teresė Jurkuvienė.
Specialiuosius diplomus (šie diplomai įteikiami tiems kūrėjams, kurių darbai paliko didelį įspūdį komisijai, tačiau kažko pritrūko iki visiško konkursų nuostatų įgyvendinimo) T. Jurkuvienė įteikė Leonui Kuršmiui už tradicinę liaudies prakartėlę bei elektrėniškei Onai Patronaitienei už tradicinius lininius rankšluosčius. T. Jurkuvienė elektrėniškės austus rankšluosčius pavadino stebuklingais.
Vaizduojamosios dailės srityje trečiosios vietos skirtos Adai Germanavičienei (karpiniai) bei Adelei Bražėnaitei (grafika ir lino raižiniai)
Taikomosios dailės srityje trečioji vieta skirta Linai Bartašienei (pirštinių kolekcija) ir kryždirbiui Povilui Malinauskui.
Už kryždirbystę antroji vieta skirta Pranui Petroniui. Taikomosios dailės srityje antroji vieta skirta Daliai Šmatavičienei už pintų juostų kolekciją.
Vaizduojamosios dailės srityje antroji vieta skirta tapytojoms Danguolei Martinaitienei bei Virginijai Guršnienei.
Pirmąją vietą konkurse pelnė kryždirbys Kęstutis Norušis. Taikomosios dailės srityje nugalėtoja – Danutė Norvaišienė, eksponuojanti sodus. Vaizduojamosios dailės srityje komisiją sužavėjo Irena Valiulienė (piešiniai tušu).
Visi pirmos vietos nugalėtojų darbai bus eksponuojami baigiamojoje nacionalinėje „Aukso vainiko“ parodoje, kuri vyks Alytuje. Šia paroda bus pradėti Tautodailės metų renginiai. Kaip pasakojo komisijos pirmininkė, „į parodą bus pakviesti visi karaliai ir karalienės per 15 metų vainikuoti aukso vainikais“.
Apdovanojimams pasibaigus liejosi padėkos žodžiai. Elektrėnų sav. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys bei administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius įteikė padėkos dovanas konkurso komisijai. O Ramutė Kraujalienė padėkojo kiekvienam, padėjusiam rengti parodą Elektrėnuose.
Renginyje koncertavo ir šilto žiūrovų palaikymo sulaukė Vievio meno mokyklos mokytoja Birutė Giraitytė – Cikanienė ir mokinė Ieva Sužiedėlytė, etnografinis Pastrėvio ansamblis „Vuolasta“ (vad. Laima Tidikienė), Senjorų šokių kolektyvas „Dar ne sutema“ (vad. Regina Butkienė), Elektrėnų meno mokyklos etnografinė kapelija (mokyt. Rima Gritienė), Elektrėnų pradinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas (mokyt. Angelė Pačėsienė). Kolektyvai tarsi pratęsdami liaudies meno idėją, susirinkusiems grojo, dainavo ir šoko liaudiškus kūrinius.
Po renginio taudodailininkai suskubo susirinkti savo kūrinius, todėl jei nespėjote pamatyti parodos, to padaryti jau nebegalėsite.
Virginija Jacinavičiūtė