„Aukso paukštė“ parskrenda į Telšius

6a1aa3b79320121d6c06d094f86c3738e9caa470ffb7476a3a931f11c3874de0
Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių rajono savivaldybės inf.

Tradiciniai ir laukiami, svarbiu kūrybiškumo pripažinimu visuomenėje tapę „Aukso paukštės“ apdovanojimai šiemet bus įteikti ryškiausiems Lietuvos kolektyvams, jų vadovams, tautinei kultūrai nusipelniusioms asmenybėms.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtais ir LR kultūros ministerijos finansuojamais mėgėjų meno apdovanojimais kasmet pagerbiami labiausiai nusipelnę šalies chorai, teatrai, šokių kolektyvai, folkloro, dainų ir šokių ansambliai, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrai. Visus juos, grojančius, šokančius, dainuojančius ir vaidinančius, šią vasarą išvysime didžiausiame metų kultūros renginyje – birželio 29 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksiančioje Lietuvos dainų šventėje „Kur giria žaliuoja“.

Geriausio suaugusiųjų choro ir vadovo nominaciją pelnė Vytauto Didžiojo universiteto akademinis choras „Vivere Cantus“ ir vadovas Rolandas Daugėla, Geriausio vaikų arba jaunimo (moksleivių) choro ir vadovo – Vilniaus Jėzuitų gimnazijos mišrus choras „Krantas“ ir vadovė Neringa Sidaugaitė. Geriausiu vokaliniu ansambliu ir vadovu tapo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Melodija“ ir vadovė Daina Kavaliauskienė.

Geriausiu liaudiškų šokių ansambliu ir vadovu pripažintas Klaipėdos universiteto tautinio meno ansamblis „Vytinė“ ir vadovai Vidmantas Mačiulskis, Juozas Staniulis, Geriausia liaudiškų šokių grupe ir vadovu – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“ ir vadovė Vilma Tiškevičienė.

Geriausiu suaugusiųjų teatrų ir vadovu paskelbtas Priekulės Ernsto Vicherto teatras ir vadovas Donatas Savickas, Geriausiu vaikų, jaunimo (moksleivių) teatru ir vadovu – Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija „Savi“ ir vadovė Laimutė Pocevičienė.

Geriausiais krašto folkloro kolektyvais tapo Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“, vadovas Donatas Stakvilevičius, ir Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Seluona“, vadovė Diana Skvarčinskaitė.

Geriausio pučiamųjų instrumentų orkestro ir vadovo nominaciją laimėjo Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Domino“ ir vadovas Mindaugas Rarivanas, Geriausio liaudiškos muzikos ansamblio ir vadovo – Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ ir vadovė Jolita Rutkauskienė.

Geriausiu naujai susikūrusiu mėgėjų meno kolektyvu ir vadovu pripažintas Jurbarko kultūros centro moterų choras „Saulė“ ir vadovė Danutė Lapienė.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ Lietuvos dainų šventės metu bus įteikta kanklininkei, pedagogei, dirigentei Reginai Vaišnorienei.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ skirta kanklininkei, pedagogei, dirigentei Reginai Vaišnorienei.