Auksiniai papuošalai – kodėl verta rinktis 585 prabos auksą?

Auksiniai papuošalai – kodėl verta rinktis 585 prabos auksą?
Lietuva
Given.lt nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Aukštos kokybės aukso dirbiniai – tai klasikiniai papuošalai, ištikimai tarnaujantys visą gyvenimą ir atrodantys stilingai, kad ir kokią aprangą pasirinktumėte. Tačiau ar žinojote, jog auksas yra ypatingas – yra ne viena šio tauriojo metalo rūšis. Sužinokite, kuo skiriasi skirtingi aukso tipai ir kodėl 585 auksiniai papuošalai yra karščiausia šių laikų tendencija.

Viskas, ką turite žinoti apie auksą

Praba ir karatai – svarbiausios sąvokos, apibrėžiančios auksinius dirbinius. Tai smulkūs skaičiai, išgraviruoti tam tikroje papuošalo vietoje, nurodantys aukso kokybę. Tad kaip išsiaiškinti savo dirbinio grynumą?

333 praba. Šis skaičius reiškia, jog lydinyje yra 33% gryno aukso, o aukso grynumas - 8 karatai.

375 praba. 375 prabos skaičių išvysite ant 37,5% gryno aukso turinčių, 9 karatų grynumu pasižyminčių juvelyrinių dirbinių. 

416/417 praba. 10 karatų ir 41,6% arba 41,7% gryno aukso – šiomis savybėmis pasižymi 416/417 prabos dirbiniai. Įdomus faktas: anksčiau tai buvo mažiausias leistinas grynumas, leidžiantis papuošalą vadinti auksiniu Jungtinėse Amerikos Valstijose.

500 praba. 50% gryno aukso ir 12 karatų – šio tipo juvelyriniai dirbiniai nėra populiarūs, kadangi yra per daug matiniai.

585/583 praba. 14 karatų ir 58,5 % arba 58,3 % gryno aukso – vienas populiariausių pasirinkimų.

750 praba. Šiame lydinyje yra net 75 % gryno aukso, o grynumas vertinamas 18 karatų.

 

585 prabos papuošalai – puikus kainos bei kokybės santykis 

Ieškote patikimiausio, tvirčiausio ir kokybiškiausio juvelyrinio dirbinio? Rinkitės 585 prabos auksą, kuris pasižymi ne tik grožiu, bet ir patvarumu. 14 karatų aukso dirbiniai gali būti pažymėti šiais ženklais:

  • 14K. Šiuo ženklu pažymėti juvelyriniai dirbiniai pagaminti iš 100 % 585 prabos aukso.
  • 14K GP. Tai paauksuoti dirbiniai, padengti plonu 585 prabos aukso sluoksniu.
  • 14K GEP. Tai dirbiniai ne iš tauriojo metalo, elektrolizės būdu paauksuoti 585 prabos auksu.
  • 14K GF. 585 prabos juvelyriniai dirbiniai su aukso užpildu: storesnis aukso sluoksnis dengia juvelyrinį dirbinį iš kitos medžiagos, kuri užpildyta auksu, ir šis sluoksnis sudaro ne mažiau kaip 5 % pagaminto juvelyrinio dirbinio storio.

Kokius papuošalus verta įsigyti? 14K ženklu pažymėti papuošalai yra brangesni, tačiau jų patvarumas ir kokybė verti kiekvieno cento.

Skirtingi aukso variantai

Visi žinome pagrindines aukso rūšis – geltonąjį, raudonąjį bei baltąjį auksą, tačiau tik nedaugelis žino, iš kokių lydinių pagaminti šie trys metalai ir kokią įtaką tai turi juvelyrinių dirbinių kokybei. Tad kokiomis savybėmis pasižymi skirtingi aukso tipai?

  • Geltonas auksas. Tai populiariausias ir labiausiai paplitęs aukso tipas, sudarytas iš aukso, vario ir cinko lydinio. Jei esate alergiški, geltono aukso aksesuarai jums puikiai tiks ir nesukels nepatogumų.
  • Raudonas auksas. Šiame romantiško atspalvio lydinyje yra gryno aukso ir vario. Spalvos sodrumas priklauso nuo vario kiekio papuošalo sudėtyje. Domitės raudonu auksu? Nepamirškite įsitikinti, ar nesate alergiški variui.

Baltas auksas. Baltasis auksas yra gryno aukso lydinys su vienu iš baltųjų metalų, pavyzdžiui, sidabru, nikeliu ir paladžiu. Baltojo aukso papuošalai dažnai dengiami rodžiu, kad būtų patvaresni ir blizgėtų. Didžiausias balto aukso privalumas – patraukli kaina.

Kur įsigyti gražiausių 585 prabos aukso papuošalų?

Subtilūs arba ryškūs, puošti perlais arba brangakmeniais – patrauklūs, jūsų skonį atitinkantys papuošalai internetu jūsų laukia Given. Latvijoje gimusi juvelyrikos parduotuvė siūlo platų dirbinių pasirinkimą. Užsukite į fizinę parduotuvę arba apsilankykite internetiniame puslapyje ir įsitikinkite Given papuošalų grožiu!

 

Reklama