Aukščiausiasis teismas priėmė galutinį sprendimą dėl Preiloje esančios kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo

Neringa
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą nutarimą dėl Preiloje esančios kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo – pripažinta, kad daug diskusijų sukėlusio aukciono UAB „Neringos vanduo“ negalėjo skelbti.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2022 m. birželio 30 d. sprendimą, kuriuo atmesti ieškovų S. Vaškevičiaus ir V. Jankausko ieškiniai bei tenkintas Neringos savivaldybės administracijos ieškinys – pripažintas negaliojančiu ir panaikintas atsakovės UAB „Neringos vanduo“ direktoriaus 2020 m. lapkričio 4 d. įsakymu paskelbtas aukcionas dėl kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo.

Neringos savivaldybė prašė teismo pripažinti negaliojančiu ir panaikinti atsakovės UAB „Neringos vanduo“ paskelbtą kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo aukcioną, kadangi šiam aukcionui skelbti nebuvo gautas Neringos savivaldybės, kaip vienintelės įmonės akcininkės, pritarimas pastatą parduoti už 150 000 Eur pradinę kainą.

Dėl minėto turto pardavimo iš viso buvo skelbti du aukcionai. Neringos savivaldybė buvo pritarusi 2019 metais rugpjūčio mėnesį paskelbto viešo aukciono organizavimui, kuris neįvyko, nes nebuvo gauta pasiūlymų. Naujas aukcionas buvo paskelbtas praėjus pusantrų metų, tuomet buvo nustatyta ir nauja turto pardavimo kaina – atsižvelgiant į tai, teismas nustatė, kad UAB „Neringos vanduo“ turėjo gauti Neringos savivaldybės pritarimą ir antrojo aukciono skelbimui, prieš tai atlikdama naują parduodamo turto vertinimą.