Aukščiausiasis Teismas Anykščių merui K. Tubiui paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį

20231121_155751_824
Anykščiai
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui.

Šią bylą pirmasis nagrinėjęs Molėtų teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį, jį ir paliko galioti LAT išplėstinė septynių teisėjų kolegija. Politikas lieka visiškai išteisintas.

Prokuratūros skundas atmestas, o LAT verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.

Vasario 2 dieną Panevėžio apygardos teismas K. Tubį buvo pripažinęs kaltu reikalavus finansinės paramos savo visuomeniniam rinkimų komitetui, ruošiantis 2019 metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

Bylos duomenimis, K. Tubis, eidamas mero pareigas, 2018 metų pabaigoje vienam Anykščių verslininkui pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka sudarytų galimybę jo atstovaujamai bendrovei išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas. Už tai bendrovės atstovas rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų.

Panevėžio apygardos teismas politikui skyrė 9,9 tūkst. eurų baudą bei baudžiamojo poveikio priemonę – 1 tūkst. eurų, kaip jo padarytos nusikalstamos veikos rezultato, konfiskavimą, jam taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.