PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2019 m. Sausio 6 d. 19:56

Auginate pinigų medį? Štai ką iš tikro auginate

Šiauliai

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


66623

Daugelis namuose ant palangių augina augalą, populiariai vadinamą pinigų medžiu. Kai kurie tiki, kad ši vazoninė gėlė namams neša turtus, o kai kurie šią gėlę augina kaip vaistus. Kokie gi tikrieji augalo privalumai ir trūkumai?

Nuo seno kambariuose ant palangių galima rasti auginamą tikrąjį storlapį (Crassula ovata). Po pasaulį jis paplito iš Afrikos smėlynų, kur užauga kaip tankus krūmas ar nedidelis medelis.

Kam ir kodėl kilo mintis pavadinti jį pinigų medžiu – sunku pasakyti, bet greičiausiai tam įtakos turėjo jo išvaizda. Juk augalo lapeliai yra apvaloki ir plokšti, pilkai žalsvos spalvos, primenantys metalines monetas.

Dar jis vertinamas dėl savo nereiklumo laistymui ir saulės šviesai. Šis augalas – tiesiog idealus tiems, kurie yra labai užsiėmę ar tiesiog tingi skirti laiko gėlių priežiūrai, nes paprastai storlapį užtenka palaistyti kokį vieną kartą per mėnesį.

Storlapio lapų jokiu būdu negalima valgyti – jus supykins, ims svaigti galva, gali sutrikti koordinacija arba net galite prarasti sąmonę. Vis tik šio augalo lapų skystis labai veiksmingai gali padėti gydyti pūslelinę. Tereikia iš kelių lapelių išspausti sultis ir tepti pažeistą vietą kas 30 min. Taip pat galima sultimis suvilgyti vatos gniužulėlį ir priklijuoti pleistru prie skaudamos vietos.

Storlapis pravers ir sergant angina, tonzilitu. Iš 10 lapelių reikia išspausti sultis, sumaišyti su stikline vandens ir skalauti gerklę 3–5 kartus per dieną.

Pinigų medžio lapelių sultys pagelbės ir sergant artritu. Tereikia prieš miegą 10–15 lapelių sultimis patepti skaudančius sąnarius.

Storlapis labai padeda ir kenčiant nuo hemorojaus. Jei perpjautą lapelį priglausite prie skaudamos vietos, palengvėjimą pajusite iškart.

Močiutės storlapį taip pat sėkmingai naudoja nudegus, susitrenkus, įsipjovus. Lapų košele reikia padengti sužeistą vietą ir aprišti. Tvarsčius rekomenduojama keisti kas 2–3 val.

„Etaplius“ informacija