Audringai praūžė Respublikinis muzikos festivalis „Mano mylimas miestas“

386620609_628052349493559_7703940403585470623_n
Šiauliai
Indrė Savickienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centras „Goda“ įgyvendina muzikinį projektą „Muzikos garsai“, kuris sujungia intelekto negalią turinčius ir senyvo amžiaus asmenis iš visos Lietuvos. Projekto tikslas – plėtoti bendradarbiavimo tinklą, keičiantis žiniomis ir gerąja patirtimi.

Muzika – tai emocionalus asmenybės raiškos būdas, bendravimo, terapijos priemonė. Asmenims turintiems intelekto negalią, vyresnio amžiaus asmenims muzika padeda įgyti socialinių įgūdžių, ugdo savarankiškumą, gebėjimą pažinti emocijas, skatina sėkmingą integraciją. Muzikuodami jaunuoliai ir senyvo amžiaus asmenys gali save reprezentuoti kaip muzikos kūrėjai ir atlikėjai. Socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistai pastebi, kad bendravimas muzikos kalba yra svarbus, nes jis suteikia daug galimybių saviraiškai, įtakoja tarpusavio santykius, aktyvumą ir iniciatyvumą, kūrybinį mąstymą ir draugiškumą, taip pat stiprina psichinę sveikatą bei socialinę gerovę.

Praėjusiais metais, pirmajame muzikinio projekto festivalyje „Mano įstaigos himnas“ kvietėme muziką mėgstančius kolektyvus pristatyti savo įstaigų himnus, dalyvavo kolektyvai iš visos Lietuvos.

Šiais metais, antrojo festivalio metu, dienos centro „Goda“ atlikėjai kvietė muzikos kolektyvus į antrąjį projekto etapą „Mano mylimas miestas“, į kurį sugužėjo net 15 muzikos kolektyvų iš Radviliškio, Šeduvos, Aukštelkės, Žagarės, Jurdaičių, Panevėžio, Joniškio, Kelmės, Telšių, Palangos, Klaipėdos socialines paslaugas teikiančių įstaigų. Festivalyje „Mano mylimas miestas“ dainas dovanojo dienos centro „Goda“ „Spalvų muzikos orkestro“, Šiaulių „Dermės“ mokyklos, Šiaulių lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ muzikantai. Nuotoliu savo muzikinį kūrinį dovanojo Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro bendruomenės nariai.

Kitais metais, įgyvendinant muzikinio projekto trečiąjį etapą, planuojama, kad muzikinis festivalis suburs muziką mylinčias bendruomenes. Būsimo festivalio tema – „Spalvos“, kviesime ne tik socialines paslaugas teikiančias įstaigų bendruomenes, bet ir užsienio partnerius bei draugus.