Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pixabay.com nuotr.
Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt
Kodėl moterims kartais taip sunku suprasti vyrus? Viena iš pagrindinių priežasčių – vyrai turi savų paslapčių. Vargu ar jie tas paslaptis taip smarkiai slepia. Greičiau paprasčiausiai apie jas nepasakoja. Iš dalies dėl to, kad vyrams tie dalykai atrodo pernelyg akivaizdūs, todėl nėra prasmės jų aptarinėti. O iš dalies dėl to, kad nelabai ir norisi pasakoti.
Bet jei moteris šių paslapčių nežino bent teoriškai, jai bus sunku suprasti vyriškį, priimti jį ir, atitinkamai, kurti su juos santykius.
Šiame tekste pamėginsiu paprasta forma paaiškinti kelis dalykus, apie kurių egzistavimą kai kurios moterys net neįtaria.
Pirmoji paslaptis. Vyrai visada kovoja už savo vietą įsivaizduojamame vyrų pasaulio reitinge
Jei moterys ir žino šią vyrišką paslaptį, tai visiškai nesupranta jos svarbos ir nesinaudoja ja gyvenime. Bet kokius savo veiksmus, bet kokį bendravimą su vyrais ar moterimis vyras vertina būtent per šio reitingo prizmę. Moterys, žinoma, irgi turi savo reitingą, tačiau skirtingai nei vyrų pasaulyje, jis ne toks aiškus, jame visai kiti kriterijai. Pavyzdžiui, labai svarbu – ištekėjusi moteris, ar ne ir t.t.
Vyriškas gi reitingas – tai tam tikra skalė, kurios pagalba vyras lygina save su kitais vyrais. Kur priklausomai nuo pasisekimų, savivertės, kitų vyrų iš jo aplinkos sėkmės, vyras arba jaučiasi didvyriu, arba nelabai.
Vyrai niekada nieko nedaro tiesiog šiaip sau. Jie nebendrauja šiaip sau su draugais ir tiesiog šiaip sau nebendrauja su moterimis. Taip daro tik moterys. O vyrai visada galvoja, kaip jo veiksmai pakels jo reitingą kitų vyrų ir moterų akyse, ar bent jau nenusmukdys. Vyrai visada rungtyniauja tarpusavyje.
Pavyzdžiui, susitiko dvi draugės. Pradeda plepėti apie viską pasaulyje. Gali pasidalinti naudinga informacija, paskalomis, gali papasakoti apie save, išklausyti draugę ir t.t. Kaip taisyklė, labai reta moteris bando kažką įrodyti kitai moteriai, labai retai kokia nors informacija apie draugės pasisekimą gali kardinaliai pakeisti bendravimą.
O jei susitiko du draugai vyrai, ypač jei seniai nesimatė, tai iš pradžių būtinai įvyksta “apsikeitimas reitingais”, o ir vėliau jis tęsiasi viso bendravimo bėgyje. Kaip tai vyksta? Užduodami klausimai, kuo žmogus užsiima, kiek uždirba, kyla karjeros laiptais, ar nekyla, kokio nekilnojamo turto nusipirko ir t.t. Priklausomai nuo grupės, kurioje sukinėjasi šie vyrai, kriterijais reitingui nustatyti gali tapti patys įvairiausi dalykai. Tai gali būti pinigai, postai, naudingi ryšiai, fizinė jėga, žmogaus kaip specialisto kvalifikacija ir kiti panašūs dalykai.
Ši tema pernelyg plati ir gili, kad galima būtų ją aprašyti keliomis pastraipomis. Ir visgi pateiksiu kelias išvadas.
Vyrai su skirtingais reitingais artimai draugauti negali. Pavyzdžiui, jei abiem vyriškiams rungtyniavimo kriterijus yra pajamų dydis, o vieno pajamos keleriopai viršija kito gaunamas pajamas, jiedu artimai draugauti negalės. Net jeigu anksčiau draugavo, tai vėliau draugystė arba nutrūko, arba tapo mažiau artima ir iš jos beliko susitikimai kartą per metus per gimtadienį.
O jeigu vyrų rungtyniavimo kriterijai visiškai skirtingi, jie gali puikiausiai draugauti, galbūt nelabai artimai, tačiau gali. Pavyzdžiui, vienas vyras tapo turtingu verslininku, o kitam dideli pinigai – ne vertybė, jis mokslininkas ir pasiekė moksle didelių laimėjimų. Kitaip sakant, vienas vyras pasiekė aukštą reitingą pagal pinigų kriterijų, o kitas – pagal mokslo kriterijų. Tokie vyrai gali puikiausiai draugauti, juk kiekvienas jų turi aukštą reitingą, tik savoje srityje.
Moterų pasaulyje skirtingi reitingai irgi vaidina šiokį tokį vaidmenį, tačiau jie ne tokie svarbūs kaip vyrų pasaulyje. Esu regėjęs begalę pavyzdžių, kai ilgą laiką bendrauja moterys su visiškai skirtinga materialine padėtimi.
Moteris, žymiai pranokstanti vyrą pagal kokį nors reitingą, vargu ar sukurs su juo sėkmingus ir ilgalaikius santykius. Tai padarys moteris, turinti mažesnį reitingą.
Dar kartą pasikartosiu. Reitingas vyrų pasaulyje skaičiuojamas nebūtinai pagal turimus pinigus. Tai gali būti kas tik norite – protas, karjera, valdžia, žinios, profesionalumas.
Jei pamėginsime performatuoti šią taisyklę paprastesniais žodžiais, tai Pelenė, neturinti nė cento, turi puikią galimybę ištekėti už Princo ir paskui gyventi su juo ilgai ir laimingai. O jei Pelenės vaidmuo tenka vyrui ir toks vyras susituokia su princese, sėkmingi santykiai mažai tikėtini. Svarbiausia čia yra vyriška psichologija, vyro prigimtis tokia, kad jis turi būti lyderis reitinge. Išimtis gali būti tik tuo atveju, jei vyras lyderis kitoje sferoje. Tačiau tai tik išimtis, patvirtinanti taisyklę.
Išvada moterims labai paprasta. Stenkitės neišsiveržti į priekį, nepranokti vyro tose sferose, kurios jam pačios svarbiausios. Jeigu jau taip nutiko, tada pasistenkite, kad jis pranoktų jus kokioje nors kitoje sferoje.
Antroji paslaptis. Pats baisiausias dalykas vyrams, kurio jie labiausiai nekenčia – moteriškos kalbos
Vyrai dažnai pasirengę rizikuoti gyvybe, išmauti į pusmečio trukmės komandiruotę, kasdien iki vėlumos užtrukti darbe, visiškai realiai susirgti ar bent jau apsimesti, kad sunkiai serga, kad tik išvengtų visų tų nesibaigiančių moteriškų kalbų. Vyras gali labai mylėti moterį, būti pasiruošęs nors šiandien pasipiršti, bet vien mintis, kad teks pasinerti į tą moteriškų kalbų pasaulį, sukelia jam nervų priepuolį. Ir jis išeina.
Moteriškos kalbos – tai tas dalykas, dėl kurio suiro ne mažiau kaip 50% šeimų. Moteriškos kalbos – tai tas dalykas, dėl kurio vyrai ima klaidingai laikyti moteris neadekvačiomis psichopatėmis, isterikėmis ir t.t. Tai toks dalykas, kurį savo aplinkoje vyrai tarpusavyje įvardija čia nespausdinamais žodžiais, kurių patys švelniausi – “knisa protą”. Tai toks dalykas, dėl kurių daugybė vyrų tapo alkoholikais.
Ir, pagaliau, moteriškos kalbos – tai absoliučiai beprasmiškas dalykas, jei moteris nori pakeisti vyrą.
Kas gi tai per fenomenas? Tai toks moters bendravimo su vyru stilius, kai moteris absoliučiai ignoruoja fundamentaliausius vyriškos psichologijos dėsnius. Dažniausiai ne iš piktos valios. Ji tų dėsnių tiesiog nežino. Arba nemoka kitaip bendrauti.
Pirmas dalykas. Vyras dažniausiai net nesupranta, ko ta moteris iš jo nori. Pavyzdžiui: “Tu neskiri man pakankamai dėmesio, supratimo, šilumos, meilės”. Vyrui tai viso labo abstrakti žodžių makalynė, tas pats, jei moteris ištartų “karambajumba”. O tai reiškia, kad pokalbis, kurį sudaro visiškai nesuvokiami žodžiai ir garsai, ima erzinti. Juk jis vyras, jo prigimtis reikalauja visada viską detaliai išsiaiškinti. O čia jis visiškai moters nesupranta. Išsiaiškinti nesigauna. Reiškia – aš nevykėlis (pagal reitingo skalę, skaitykite pirmą punktą). Ir tokia situacija siutina. Dėl to jis ir pakelia balsą arba bukai tyli, arba, kas moteriai dar baisiau, nusisuka ir apsimeta, kad užmigo.
Pateiksiu pavyzdį. Tarkime, esate kokios nors firmos vadybininkas. Į kabinetą įeina žmogus, norintis kažką iš jūsų firmos nupirkti. Jūs jo klausiate: “Kas jus domina iš mūsų produkcijos? Apie kokį produkcijos kiekį eina kalba? Pagal kokius rekvizitus išrašyti sąskaitą?” Ir taip toliau. O į kiekvieną jūsų dalykinį, konkretų klausimą pirkėjas atsako “Karambajumba”. Ir dar pakartoja atsakymą po kelis kartus, kad būtų įtaigiau. Ir dar baisiai piktinasi, kad nesuprantate, ko jam iš jūsų reikia.
Sutikite, ne pats produktyviausias bendravimo būdas.
Vyras šeimoje irgi pradeda klausinėti žmonos, ko būtent jai reikia. Klausinėja po kelis kartus, juk jis visiškai tos moters nesupranta, net po penktojo jos paaiškinimo. Moteris vėl pradeda kalbėti kažką panašaus į: “rūpestingumas, meilė, pagarba”. Kitaip sakant, vyrišku požiūriu – vėl kartoja tą abstraktų ir visiškai nesuprantamą “karambajumba”. Vyras vėl klausia: “Ko konkrečiai tau reikia?” Po dešimto tokio klausimo įniršta jau ir pati moteris: “Kas per bukas padaras? Kaip galima nesuprasti, kam man reikia viso labo lašelio paprasto, elementaraus karambajumba???!!!”
Antras dalykas. Pokalbiai apie emocijas, o paskui ir moters pyktis ar įsižeidimas – tai ta gyvenimo sritis, kurioje vyras iš prigimties silpnesnis už moterį. O jaustis silpnesniais vyrai nemėgsta. Apie šią vyriškos prigimties savybę šiame tekste nerašysiu, galima pasiskaityti kitur. Svarbiausia, esmė. Vyras pakęsti to negali.
Trečia – vyras visiškai nepritaikytas ilgalaikiams, įtemptiems pokalbiams apie jausmus. Vyro nuomone, jie absoliučiai betiksliai ir beprasmiai. Ir nuo jų vyras labai greitai pavargsta. Ne apsimeta, o visiškai realiai pavargsta.
Jei visgi negalite ištverti, tai kalbėkite apie savo nuoskaudas ir visas kitas dvasines kančias ribotą laiką ir niekada nedarykite to prieš miegą.
Kiek laiko galima kalbėtis? Ne daugiau kaip pusvalandį. Geriausia būtų išmatuoti laiką nuo momento, kai pradėjote pokalbį iki momento, kai vyras pradėjo “urgzti”. Jeigu tai 20 minučių – turite suspėti išsikalbėti per 15 minučių, o jeigu jis ištveria valandą, galite kalbėti kokias 45 minutes. Visi tolimesni jūsų žodžiai išsilaistys iš perpildytų vyriškų smegenų, kuriose telpa griežtai ribotas emocingų pokalbių kiekis. Vadinasi, toliau kalbėti nebėra prasmės. Aš, žinoma, nesakau, kad negalima kartais vyro emociškai papurtyti, tačiau daryti tai reikia retai, tik iškilus svarbiam reikalui ir ne per ilgai.
Pereiname prie konkretikos. Pavyzdžiui, skundžiatės, kad jums trūksta rūpestingumo. Tai imkite ir pasakykite, ko konkrečiai norisi – kad pasitiktų jus vakare, kad užklotų, kai užmigote ant sofos, kad dovanotų gėlių (ir konkrečiai kokių), kad nuskustų bulves ir t.t. Kartokite tai pastoviai, jeigu norite – užrašykite. Ir niekada nesitikėkite, kad vyras pats susiprotės, ko jums reikia. Ir, juo labiau, nenirškite, jei nesusiprotėjo.
Trečioji paslaptis. Vyriškas pavydas visiškai skiriasi nuo moteriško. Ypač ilgalaikėmis pasekmėmis
Vyrai dažniausiai slepia nuo moterų savo pavydą. Be to, kad slepia (ne visada sėkmingai), vyriškas pavydas dar ir labai skiriasi nuo moteriško.
Jeigu pavydi moteris, ji labai dažnai po kurio laiko atleidžia vyrui ir santykiai vėl geri (ne visada). Kartais moterys netgi pakeičia savo elgesį į gerą pusę, kad taptų geresne už “konkurentes”. Jei pavydas buvo ne per didžiausias (kitos moterys tiesiog koketavo su jos vyru), tai moters susidomėjimas saviškiu galiu netgi sustiprėti.
Vyrų pasaulyje viskas kitaip. Net jeigu vyras atleido žmonos koketavimą su kitais, santykiai praktiškai visais atvejais jau neatsikuria iki pirminio, iki tol buvusio lygio. Vyro viduje lieka nuosėdų. Ir jos kaupiasi Po moters koketavimo su kitais, praktiškai nė vienam vyrui nesustiprėja susidomėjimas saviške. Beveik visada nutinka atvirkščiai – vyras atitolsta, distancija padidėja.
Jei žmona pastebėjo, kad vyras populiarus jos draugių ar kitų moterų tarpe, ji iš naujo susidomės saviškiu. Ir priešingai, jeigu jos vyras nieko nedomina, tai ir jai pačiai greitai tampa nebeįdomiu. Ir štai čia kai kurios moterys nutaria pamėginti išbandyti šitą moteriško pasaulio fenomeną ant savo vyro kailio ir pradeda flirtuoti su kitais vyrais, kad paskatintų saviškį ja labiau domėtis. Tačiau vyrų pasaulyje toks triukas neveikia. Jausmai žmonai, kuri flirtuoja su kitais, vyrui kuo toliau, tuo labiau vėsta.
Dėl to visi tie “tegu šiek tiek pasikankina iš pavydo” – absoliučiai nepriimtinas variantas, jeigu norite pagerinti santykius, išlaikyti tolstantį vyrą arba norite, kad jis dar labiau įsimylėtų. Jeigu turite šį įprotį ir branginate šeimą – atsikratykite jo kaip galima greičiau.
Ketvirtoji paslaptis. Santykiuose su moterimis vyrai labai dažnai meluoja ir apsimetinėja
O kas jiems daugiau belieka?
Moterys dažnai pyksta ant saviškių už jų nesibaigiantį melą, tačiau toks melas praktiškai neišvengiamas lyčių tarpusavio bendravime, ir tai visiškai nepriklauso nuo vyro charakterio. Kodėl taip yra? Kodėl negalima sakyti tiesos? Kam visą laiką meluoti? – pasipiktins dabar kai kurios moterys.
Kodėl taip vyksta?
Kuo žavisi ir džiaugiasi moteris? Vyro pasakojimais apie jo atliktus žygdarbius. Tačiau realiame normalaus vyro gyvenime žygdarbių ne tiek jau ir daug. Kad pasiektum kažką grandiozinio, reikia daug metų dirbti. O moteriai žygdarbiai reikalingi jau šiandien.
Ką daryti? Teks realius dalykus, kurie vyksta vyro gyvenime, truputėlį pakoreguoti, kažką pridėti, kažką nutylėti. Bent jau aš pats taip periodiškai darau. Tarkime, padarau darbe kokį nediduką žygdarbiuką. Jei papasakosiu mylimajai taip, kai viskas realiai vyko, bus visiškai neįdomu. Dėl to šiek tiek pagražinu, perdedu, pridedu šiek tiek detalių ir štai jums žygdarbis, apie tokį ir papasakoti ne gėda.
Gerai, žinoma, kai yra ką gražinti, kai yra šiokių tokių pasiekimų, tegu ir ne per didžiausių. O jeigu jų visai nėra šiuo momentu, o moteris vyrui svarbi? Tada vyras leidžiasi į atvirą melavimą. Ką galima būtų apie tai pasakyti? Belieka pakartoti: “O kas jiems daugiau belieka?”
O dėl ko moterys nusimena, dėl ko barasi ant vyrų?
Už tai, kad žvilgtelėjo į kokią nors moterį, pamiršo kažką padaryti jai ar jos giminaičiams ir t.t. Ką daryti vyrui? Sakyti teisybę ir garantuotai “užsirauti” ant skandalo ar pamokslų? Žinoma, ne. Reikia viso labo truputį pameluoti. Sugalvoti kokį nors pasiteisinimą.
Kiek teko asmeniškai stebėti, vyrai meluoja moterims žymiai dažniau, nei moterys vyrams. Kodėl? Pagrindinė priežastis yra ta, kad jeigu vyrai labiau linkę priimti moterį tokią, kokia ji yra, tai moterys dažniausiai gyvena su savo pačios susigalvotu vyro vaizdiniu.
Realūs vyrai, tokie, kokie jie yra iš tikrųjų, moterims netinka. Ir tai viena iš vyriško melavimo priežasčių. Kai moteris tampa brandesnė, ji galiausiai priima savo vyrą tokį, koks jis yra ir melagysčių srautas pastebimai išsenka. Bent jau taip nutiko mudviem su žmona, o tai pat visiems mūsų pažįstamiems, kurie laimingai gyvena ilgus metus.
Vyrai nemėgsta meluoti moterims. Tačiau daro tai dėl tos paprastos priežasties, kad moteris nenusimintų (kad nesugriūtų visos jos saldžios iliuzijos, kai vyras pasirodys jai visu gražumu).
Kartais vyras gali meluoti, kad pralinksmintų ar nustebintų saviškę, kartais – kad gautų tai, ko nepamelavęs negausi.
Jeigu išmoksite geriau suprasti vyrus, priimsite juos tokiais, kokie jie yra, kitaip sakant, neskatinsite jų meluoti, tai melo šeimoje sumažės dešimteriopai.
Ką gi, tikiuosi, kad dabar, žinodamos šiuos keturis tekste aptartus faktus, galėsite žymiai lengviau priimti vyrą ir su juo bendrauti.