Atsisakyta Detaliojo plano keitimo dėl Geibonių gatvėje esančių sklypų

Elektrėnai
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Elektrėnų savivaldybės inf.

Dar 2022 metų pradžioje, žemės sklypų, esančių Elektrėnuose, Geibonių g. 3D ir 3C, savininkas inicijavo Detaliojo plano keitimą. Šis prašymas buvo atmestas Elektrėnų savivaldybės administracijos, nes buvo prašomas didesnis užstatymo intensyvumas, nei leidžia savivaldybės bendrasis planas.

Žemės savininkas, kuris ir buvo detaliojo plano keitimo iniciatorius, ištaisė šį trūkumą ir savivaldybei neliko teisinio pagrindo nepradėti detaliojo plano keitimo proceso.

Sklypų savininko inicijuotame ir jo parengtame detaliojo plano pakeitimo projekte buvo siūloma padalinti teritoriją. Kiti teritorijos naudojimo reglamentai – naudojimo būdas, tankumas, intensyvumas ir panašiai – nebuvo siūlomi keisti.

Laikantis procedūros reikalavimų, šiame detaliojo planavimo procese buvo parengta plano keitimo koncepcija, parengtas detaliojo plano pakeitimo projektas, atlikta jo viešinimo procedūra. Detaliojo plano pakeitimo projektas buvo pateiktas derinti Statybos inspekcijai.

Inspekcija patikrino detaliojo plano pakeitimo projektą ir pateikė patikrinimo aktą su neigiama išvada.

Savivaldybės administracija atsisakė patvirtinti detaliojo plano pakeitimo projektą ir sklypo padalinimo procesas laikomas neįvykusiu.