Atsisakius gabenti kai kuriuos krovinius, „LTG Cargo“ pateikta 60 pretenzijų: didžioji dalis jų – iš šalių agresorių

Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupei vasario pabaigoje dar labiau sugriežtinus krovinių gabenimo kontrolę, krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ sulaukė dalies jų reakcijos. Su sustiprintais sankcijų kontrolės principais nesutinka 37 įmonės, institucijos ir įstaigos iš Baltarusijos ir Rusijos, kartu sudėjus jos pateikė 60 pretenzijų, praneša įmonė.

Anot „LTG Cargo“ vadovės Eglės Šimės, visos gautos pretenzijos yra nuodugniai vertinamos. Šiuo metu bendrovė jau atsakė į pusę, t. y. 31, klientų pareiškimų. Visų su pretenzijomis susijusių prekių gabenimas buvo apribotas įvertinus jų neatitikimą bendrovės taikomiems sankcijų kontrolės principams ir vežimuose dalyvaujančių bendrovių keliamas rizikas.  

„Reaguojame ir toliau reaguosime į visus galimus bandymus apeiti galiojančias tarptautines sankcijas. Mūsų pozicija aiški – tęsiame nuoseklų darbą su kitomis už sankcijų kontrolę atsakingomis institucijomis ir imamės visų būtinų veiksmų, kad būtų užkirstas kelias bet kokiems bandymams apeiti ribojimus.

Kiekvieną atvejį, dėl kurio klientai teikia pretenzijas, vertiname individualiai ir detaliai. Visų iki šiol išnagrinėtų pretenzijų rezultatas – pakartotinis įvertinimas, kad, jei vežimo procese dalyvaujančios įmonės ir (arba) kroviniai kelia nepriimtiną riziką ir gali atnešti finansinę naudą šalims agresorėms, „LTG Cargo“ tokių pervežimų nevykdo“, – sako bendrovės vadovė.

E. Šimė pažymi, kad daugiausiai pretenzijų sulaukta dėl atšauktų krovinių vežimo iš Baltarusijos paraiškų. Dėl „LTG Cargo“ priimtų sprendimų negabenti rizikingų arba su sankcionuotais asmenimis susijusių krovinių iš Baltarusijos sulaukta 24 pretenzijų iš klientų. 14 pretenzijų sulaukta dėl atmestų krovinių gabenimo paraiškų iš Latvijos, dar 6 – iš Rusijos.  

Didžioji dalis pretenzijų – 39 – pateiktos dėl atsisakymo gabenti krovinius, kurie turėjo būti įvežti į Lietuvą.  Pretenzijos teiktos dėl tokių sustiprintų sankcijų kontrolės principų neatitikusių krovinių vežimo, kaip žemės ūkio produktai (10 pretenzijų), druska (9 pretenzijos), asbestas (3 pretenzijos), dujos (3 pretenzijos) ir pan.