Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Rutkausko nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT
Nemokama pagalba
VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ jau nuo 2014 metų kasmet vykdo mokymus šeimos gerovės srityje. „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlės“ tikslas – bendradarbiaujant su Šiaulių miesto bei kitomis institucijomis ir organizacijomis, tęsti kokybiškos kompleksinės pagalbos teikimą šeimai, stiprinant šeimą, dirbant prevenciškai ir padedant įveikti šeimoje kylančias krizes.
Moterys, apsigyvenančios besilaukiančios ar su savo mažyliais šeimų namuose, dažnai keičiasi, tad diskutuojamos temos ir siūlomos veiklos aktualios nuolat. „Mes mokome pozityvios tėvystės, supažindiname su prostitucijos ir prekybos žmonėmis prevencija, paskaitas veda Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro darbuotojai. Siūlome ir teisininkės paskaitų, vykdome smurto prevenciją, paskaitas veda Šiaulių apskrities vyr. policijos komisariato pareigūnai“, – projekto naudą pristato VšĮ „Motinos Teresės šeimų namų“ vadovė R. Zabielienė.
Be minėtų paskaitų, moterys, susiduriančios su negandomis šeimoje, išgyvenančios skyrybas ar neplanuotai pastojusios, gali rasti užuovėją grupinėse psichologės konsultacijose. Jos vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais 15–17 val. „Labai raginame ateiti šiaulietes į konsultacijas. Jose ir dėl nelaukto nėštumo, ir dėl nesutarimų šeimoje, ir dėl visų kitų temų galima kalbėtis. Viskas nemokama, tik ateikite, spręskime problemas“, – ragina VšĮ „Motinos Teresės šeimų namų“ vadovė.
O antradieniais ir ketvirtadieniais ryte – 9–11 val. su mamomis bendraus socialinė darbuotoja. „Ji moko pas mus gyvenančias mamas, jau išėjusias gyventi kitur ar iš miesto atėjusias moteris tokių paprastų buities įgūdžių: gaminti valgyti, tvarkytis kambarius, apsipirkti ar ką, tarkime, pasiimti į ekskursiją ir pan.“ – sako R. Zabielienė.
Kviečia šiaulietes
Svarbiausia – kad į projekto užsiėmimus ateiti gali ne vien bendruomenės nariai. R. Zabielienė džiaugiasi, kad projektu susidomi ir jau savarankiškam gyvenimui pasiryžusios mamos, išsikrausčiusios iš šeimų namų, bei kviečia šiaulietes nebijoti kreiptis pagalbos: „Kiekviena, kuriai aktualūs projekto tikslai, yra laukiama. Ypač tas, kurios patiria krizinį nėštumą, nenori vaikelio ar nesutaria, nori skirtis su vyru, kviečiame ateiti į psichologės konsultacijas. O su teisininkais galima pasitarti dėl alimentų prisiteisimo ir pan. Galime padėti įveikti šeimoje kylančias krizes.“
Regina Zabielienė (A. Rutkausko nuotr.)
Projekte dalyvauja ir mamų, neturinčių tinkamų socialinių įgūdžių, turinčių negalių, todėl Regina džiaugiasi jau matomais ankstesnių mokymų rezultatais. „Yra žmonių, kurie pirmąkart išgirsta apie vaiko raidą, ypatumus… Kaip gera, kai yra pozityvios tėvystės mokymų žmonėms, kurie neturi tinkamų socialinių įgūdžių, bet per mokymus labai domisi, klausia, kas įdomu ir reikalinga. Pvz., kalbama apie situaciją, kaip suvaldyti vaiką parduotuvėje, kai jis krenta ant žemės ir verkia dėl neperkamo daikto. Mokymų rezultatai visada geri, nes žmogaus akiratis plečiasi, jis gali integruotis į visuomenę. Mums kartais sunku suprasti, kaip kai kurie žmonės nesuvokia paprastų dalykų, bet čia to mes ir mokome, padedame jiems“, – sako R. Zabielienė.
Be minėtų mokymų, bendruomenė nepamiršta švęsti. Paminimos visos šventės, tradiciškai rengiamos vaikų krikštynos, vaikų stovyklos Šventojoje. Kaip sako Regina, kai kurios šeimos taip ir neturėtų galimybių aplankyti jūros, jei ne šis projektas...
„Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlės“ paskaitos prasidės jau nuo spalio 4 d. Pirmoji – „Kaip padėti vaikams susidoroti su savo jausmais?“ Projektas tęsis iki gruodžio 30 d.
Norintiesiems individualių psichologės konsultacijų registruotis tel. 8 604 86 158 (visą parą).
Projektą remia LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Amerikos lietuvių katalikų religinė šalpa.
Reklama