Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Yra kelios svarbios metuose dienos, kai daugelis porų paskelbia apie savo sužadėtuves. Vienos pagrindinių yra žiemos šventės: Šv. Kalėdos ir Naujieji metai bei dar viena meilės diena vasario mėnesį – Šv. Valentino diena, t.y. vasario 14-oji. Svarbios metų dienos asocijuojasi ir su svarbiais gyvenimo įvykiais. Porų santykiuose tai – sužadėtuvės. Ši įsimintina diena svarbi tiek ir merginai, kuri laukia nesulaukia, kada gi pagaliau jai mylimasis pasipirš, tiek ir vaikinui, vis nerimaujančiam – ar tai ši diena, ar tikrai ši mergina, kokį žiedelį išrinkti ir galiausiai – kada ir kaip tą žiedą mylimajai įteikti.
Pats svarbiausias ir atsakingiausias žingsnis bus sužadėtuvių žiedai, o vėliau ir vestuviniai žiedai. Kiekvienam vaikinui verta pasiskaityti, kaip juos išrinkti, kad mylimoji būtų devintam danguj ir, kaskart pažvelgusi į ant pirštelio esantį žiedelį, meiliai nusišypsotų.
Nuo seniausių laikų tikima, jog sužadėtuvių žiedą reikia nešioti ant kairės rankos bevardžio piršto, bet šiomis dienomis galime stebėti ir kitokias tendencijas. Dabar patariama atsižvelgti į tai, kad sužadėtuvių žiedai būtų patogūs, ir išsirinkti tos rankos pirštą, ant kurio žiedas jausis patogiausiai.
Sužadėtuvių žiedai gali būti klasikiniai, modernūs ir su brangakmeniais.
Galime plačiau aptarti kokie žiedai yra.
suzadetuviu-ziedelis.jpg
Klasikinis sužadėtuvių žiedas tikrai patiks merginai, kuri mėgsta subtilumą ir klasiką. Šie žiedeliai yra patys populiariausi rinkoje. Tokie sužadėtuvių žiedai dažniausiai yra su vienu centruotu deimantu ar kitu brangakmeniu, be jokių kitų šoninių akmenų. Išskirtinumo jam gali suteikti vadinamoji kasta. Kas tai? Kasta apibrėžiama keturios arba šešios kojelės, įmantrūs metalo raizginiai, o tuo tarpu pats didžiausias brangakmenis gali būti įsriegtas į patį žiedą.
Jeigu Jūsų mergina mėgsta madą ir yra moderni, tai jai tikrai patiks netradicinis sužadėtuvių žiedas. Tokie yra vadinami modernieji žiedai. Jie bus netradicinių formų bei įmantresni, nei klasikiniai, o įprastus deimantus pakeičia rubinai, safyrai, smaragdai, dūminiai kvarcai ar topazai.
Nusprendę mylimajai įteikti sužadėtuvių žiedą su brangakmeniu, turėsite investuoti šiek tiek daugiau pinigų, bet tai – tikrų tikriausia investicija, kadangi papuošalo didžiąją dalį kainos sudaro akmuo. Turėkite galvoje, kad moteris tokį žiedą nešios visą gyvenimą, tad gal ir verta šią akimirką išrinkti tą nuostabiausią žiedelį? Žiedų paiešką pradėkite el. parduotuvėje Ziedelis.lt. Čia itin gausus ir praktiškas jų pasirinkimas. Be to nuolat taikomos itin didelės nuolaidos.
Žiedų reikšmės
Kodėl nuo senų laikų yra manoma, kad sužadėtuvių žiedai yra nešiojami ant kairės rankos bevardžio piršto? Tai sugalvojo tikrai ne lietuviai. Ši tradicija atėjo dar iš senovės egiptiečių, kurie nuoširdžiai tikėjo, jog būtent kairės rankos bevardžiame piršte yra vena, keliaujanti tiesiai į širdį. Šią veną jie vėliau pavadino „meilės vena“. Žiedas taip pat yra ne veltui sukurtas apvalios formos. Ji senovės egiptiečiams simbolizavo amžinybę. Žinoma, tie žmonės neturėjo galimybės išsirinkti sužadėtuvių žiedą iš elektroninės parduotuvės, kurioje visa galybė papuošalų. Jie tiesiog apsikeisdavo pintų nendrių žiedais, kas irgi atrodo taip miela ir gražu.
Jeigu Senovės Egipte dominavo augalija, ir pasipuošti sužadėtiniai norėdavo nendrių žiedais, tai archeologai ir mokslininkai nustatė, kad Senovės Romoje gyventojai savo mylimajai dovanodavo jau iš aukso pagamintą žiedą. Atrodo, viskas taip pat, kaip ir mūsų dienomis nešiojami sužadėtuvių žiedai bei vestuviniai žiedai. Bet visgi ne visiškai viskas analogiška kaip šiomis dienomis. Senovės romėnų auksiniai žiedai būdavo skirti dėvėti tik per vestuvių ceremoniją ir švenčių metu. Kasdieniam nešiojimui toks žiedas būtų per didelė prabanga ir atsakomybė. Kaip ištikimybės simbolį kiekvieną dieną susituokę žmonės Senovės Romoje nešiodavo žiedą, pagamintą iš geležies ir bronzos. Jie tikėjo, kad šis ypatingas žiedas skleidžia nepaprastąją energiją per meilės veną, esančią kairės rankos bevardžiame piršte ir taip pat užkerta kelią merginai dairytis į kitus vyrus. Gal visgi ir mes šiandien norime ir slapta trokštame to paties, ko norėjo ir senovės romėnai?
Tad kaip gi yra šiandien pas mus? Besipiršdamas ir klūpėdamas ant vieno kelio vyras, dažnai drebančiu balsu, ir susijaudinęs dažnai irgi gali pamiršti, ant kurio pirštelio užmauti sužadėtuvių žiedą. Juk ir proga neeilinė. Mergina taip pat neretai pasimeta ir nežino, kurią ranką tiesti, kad pamatytų tą ypatingai progai skirtą žiedelį. Jaudintis ir net iš laimės apsiašaroti yra normalu ir taip turi būti. Mūsų dienomis bevardis pirštas atskleidžia žmogaus šeimyninę padėtį ir leidžia kitiems matyti jo įsipareigojimus. Sužadėtuvių žiedai ir vestuviniai žiedai yra labai svarbus amžinos meilės ir ištikimybės simbolis.
Remiamas turinys