Atsakė be autobuso paliktiems Būdviečio seniūnijos žmonėms: niekas negali reikalauti dirbti nuostolingai

Atsakė be autobuso paliktiems Būdviečio seniūnijos žmonėms: niekas negali reikalauti dirbti nuostolingai
Lazdijai
Administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Petrauskas: „Dabar išspręsti šią problemą sunku.“
Kęstas Sukackas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Į redakciją paskambinusi Būdviečio seniūnijos Papartėlių kaimo gyventoja Natalija Miliauskienė pasiskundė – sunku nuvažiuoti į pamaininį darbą Marijampolėje.

ks autobusas per Būdvietį į Marijampolę nevažiuoja. Būdvietis pamirštas, tarsi neegzistuotų. Tai kaip dabar, sakykite, vienišam, pagyvenusiam žmogui pasiekti Lazdijus ar Marijampolę?“ – piktinosi moteris.

Ji girdėjusi, kad valdininkai vis skatino dažniau važiuoti maršrutiniais autobusais dėl pigesnio ir patogesnio susisiekimo, tačiau įvyko atvirkščiai – visai panaikino maršrutus. 

„Nuo mano namų iki Marijampolės – 42 kilometrai, dirbu pamaininį darbą – slaugytojos padėjėja Marijampolės slaugos namuose. Kol kas mane nuveža vyras, tačiau jis ligotas ir greitai gali nepajėgti to, tuomet man reikės mesti darbą. Sakykite, kaip tada pragyventi? Su tokia problema ne tik aš viena susiduriu. Štai viena mūsų kaimo gyventoja dirba slaugytoja Kalvarijoje, kita pažįstama – įmonėje ,,Regitra“, todėl jau apsigyveno Marijampolėje. Aš ją suprantu. Galvoju, gal iš tiesų norima, kad kaime neliktų gyventojų – juk neturėdami galimybės nuvažiuoti apsipirkti ar pas gydytojus, jie natūraliai išsikels į rajonų centrus. Ko vargti kaime, jeigu galima patogiau pagyventi? Aš visgi nesuprantu, kodėl kaimo gyventojai palikti likimo valiai: kaip norite, taip kapanokitės iš šios situacijos. Mes tą supratome pradėję aiškintis dėl to maršruto panaikinimo. Seniūnijoje mums pasakė, kad kreiptumėmės į transporto įmonę Alytuje, bet ten pasiskambinti neįmanoma, niekas telefono ragelio nekelia. Ką mums daryti?“ – klausė Papartėlių gyventoja.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Petrauskas žinantis problemą, tačiau teigė, kad ją dabar išspręsti sunku. 

„Po maršrutų peržiūrėjimo ir naujos tvarkos paskelbimo esame gavę skundų iš gyventojų, kad tai vienoje vietoje, tai kitoje nesulaukia autobusų – jie nevažiuoja. Sutinkame, kad pavėžėjimo paslaugos kai kuriose seniūnijose yra aktualios. Tačiau identifikuoti problemos kol kas negalime, negalime suskaičiuoti, kiek tokių keleivių važiuotų vienokiu ar kitokiu maršrutu. Jeigu bus pasiūlymų dėl vienokio ar kitokio maršruto atidarymo, bandysime ateityje kartu su įmone, atliekančia keleivių pervežimo paslaugas, tai paskaičiuoti, aptarti galimybes ir galbūt koreguoti dabar galiojančią tvarką. Antra – kiekvienas autobuso maršrutas turėtų atsipirkti, nešti pelną, nes nuostolingai Lazdijų autobusų parkas nedirbs. Taigi yra dilema. Kita vertus, jeigu vietiniais maršrutais rajone žmonės dabar gali važinėti nemokamai, tai tarpmiestiniais pavažiavę už rajono ribų jie susimoka“, – sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

 Kalbintas uždarosios akcinės bendrovės Lazdijų autobusų parko direktorius Ramūnas Masiulionis tvirtino, kad autobuso maršrutas Lazdijai–Kaunas buvo nuostolingas, todėl įmonė atsisakė jo. 

,,Suprantu, žmonės patiria nepatogumų, tačiau įmonė negali važinėti tuščiais autobusais ir dirbti nuostolingai. Negalime dirbti į minusą. Aš asmeniškai skundų dėl panaikintų autobusų maršrutų negaunu, gal mūsų dispečerė daugiau išklauso tokių nusiskundimų. Nemanau, kad ir rajono savivaldybė galėtų turėti įtakos mūsų darbui, nes niekas negali mūsų reikalauti dirbti nuostolingai, tačiau ji gali padėti išspręsti vienokį ar kitokį klausimą. Toks bendradarbiavimas vyksta“, – sakė transporto įmonės direktorius.

Žino šią problemą ir Būdviečio seniūnijos seniūnė Laimutė Šiuikienė: ,,Liepos viduryje mūsų seniūnijoje besilankiusios merė Ausma Miškinienė ir savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė aptarė šią situaciją. Kiek esu girdėjusi, rajono vadovai išsiuntė raštą transporto įmonei dėl šio maršruto, o kokį atsakymą gavo, aš nežinau.“