Atnaujinus Dakaro ralio rezultatus, lietuviai prarado turėtas pozicijas

Lietuva
Benediktas Vanagas penktajame Dakaro ralio etape. Mariano Chytkos nuotr.
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Po sutrumpinto penktojo etapo, Dakaro ralio organizatoriai tik šeštadienį vakare paskelbė atnaujintus rezultatus, po kurių pasikeitė ir lietuvių pozicijos.

Kadangi dalis lenktynininkų spėjo baigti visą trasą, o dalis dėl tiršto rūko finišavo neįveikę visos distancijos, organizatoriai priėmė sprendimą palikti lyderių laiką, o visiems kitiems pridėti po vienodą laiką.

Po šio sprendimo lietuvio Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio („Toyota Hilux“) ekipažas iš 10-os vietos bendroje įskaitoje smuktelėjo į 11-ąją. Jis 2 val. 44 min. 41 sek. pralaimi lyderiui katariečiui Nasserui Al-Attiyah („Toyota Hilux“).

Antrąją vietą užima prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Mini“, +24 min. 42 sek.), trečiąją - ispanas Nani Roma („Mini“, +34.33).

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas („Toyota Hilux“, +4:41.51) užima 17-ąją poziciją, o daugiau nei 4 val. baudos jau gavęs Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio („Toyota Hilux“, +26:20.33) ekipažas yra 58-as.

Motociklų įskaitoje pirmauja amerikietis Ricky Brabecas („Honda“). Antras yra britas Samas Sunderlandas (KTM, +0.59), trečias - čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“, +2.52).

Lenktynių debiutantas Arūnas Gelažninkas (KTM, +3:49.52) yra 34-as, o Balys Bardauskas (KTM) buvo nubaustas net 7 val. bauda ir šiuo metu bendroje rikiuotėje yra 96-as (+17:59.04).

Sekmadienį lenktynininkų laukia šeštasis etapas, kurio metu jiems reikės įveikti 309 km greičio ruožą.

ELTA