PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Rugpjūčio 26 d. 12:39

Atnaujintas karavykas Šiaulių rajono žmones sukvietė į istorinę Baltijos kelio vietą

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


185860

Šiaulių rajonas šią rugpjūčio 23-ąją, minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, atliko ypatingą misiją – atidengė ir pašventino atnaujintą karavyką istorinėje Šiaulių rajonui Baltijos kelio vietoje ties Paįstriu, Panevėžio rajone. Ši ypatinga diena prasidėjo Šv. Mišiomis Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Už Lietuvos laivę, Baltijos kelio stebuklą bažnyčioje meldėsi Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, rajono tarybos nariai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kuršėnų filialo nariai. Šv. Mišias už Baltijos kelio stebuklą, įvykusį prieš 32 metus, ir Lietuvos laisvę aukojo monsinjoras Vytautas Kadys.

Taip jau sutapo, kad ši Baltijos kelio diena Kuršėnų žmonėms buvo ir netekties bei atsisveikinimo diena su ilgamečiu Kuršėnų bažnyčioje ištikimai Dievui ir žmonėms tarnavusiu kunigu Julijonu Miškiniu (1935-2021) Pasibaigus šv. Mišioms, į Kuršėnų bažnyčią išlydėti Amžino atilsio buvusio Kuršėnų klebono, kunigo Julijono Miškinio rinkosi garbūs Šiaulių vyskupijos ir Lietuvos kunigai, tarp kurių ir velionio kurso draugas kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kiti garbingi Lietuvos dvasininkai, kuriuos pasitiko drauge su bendruomene Mišiose už Baltijos kelią meldęsis Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

Po šv. Mišių – tradicinis žygis per Kuršėnų miesto centrą iki Rezistentų paminklo, kur nusilenkta kovotojams už Lietuvos laisvę, padėta gėlių, uždegtos žvakelės, į susirinkusius kreipėsi LPKTS Kuršėnų filialo pirmininkė Marija Šadlauskienė, Tarybos narė Ada Grakauskienė. Specialiai šiai dienai Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotoja Asta Urbelienė sukūrė originalią gėlių kompoziciją, skirtą Baltijos keliui atminti.. Kuršėnų tremtinių choras, vadovaujamas Jovitos Bražukienės, sudainavo keletą ilgesingų dainų ir visi sėdo į du autobusus, nuvežusius į Panevėžio rajoną, Paįstrio seniūniją, į vietą, kur prieš 32-ejus metus, 1989 metų rugpjūčio 23-ąją, Šiaulių rajono žmonės stovėjo susikibę rankomis Baltijos kelyje ir paliudijo sau ir pasauliui Lietuvos laisvės siekį. Į kelionę prie istorinės Šiaulių rajonui Baltijos kelio vietos galėjo užsiregistruoti iš anksto visi norintys.

Ties Paįstriu yra dvi brangios Šiaulių rajono žmonėms vietos: vieną ženklina karavykas – dviejų kryžmių kryžius, kitą – aukštai į dangų kylantis ąžuolinis kryžius. Šiaulių rajono žmonių iniciatyva šiemet karavykas buvo atnaujintas, naująjį gamino tas pats meistras – paįstrietis Viktoras Mažylis.

Prie naujojo karavyko Šiaulių rajono žmones pasitiko Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Garbės kanauninkas Pranciškus Benediktas Tamulionis, karavyko autorius Viktoras Mažylis, Paįstrio seniūnijos darbuortojai ir gyventojai. Renginį vedė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, kalbėjo Tarybos nariai Ada Grakauskienė, Jonas Novogreckis, Algis Mačiulis.

Kunigui Pranciškui Benediktui Tamulioniui pašventinus karavyką, dalyvavusieji susikibo rankomis, lyg tąkart, prieš 32-ejus metus, ir dainavo patriotines dainas.

Vėliau stabtelėta prie istorinės Šiaulių rajonui Baltijos kelio vietos, kur paįstirietė Ona Striškienė papasakojo prisiminimus apie šioje vietoje stovintį kryžių. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Felinskė ir bibliotekininkė Asta Urbelienė sukūrė dar vieną gyvų gėlių puokštę Baltijos keliui atminti.