Atlikti Telšių rajono maudyklų vandens kokybės tyrimai: maudytis saugu

77cd3c16a871633d4bd64d00b76e83f893d0bb17
Telšiai
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių rajono savivaldybės inf.

Rugpjūčio 25 d. buvo paimti Germanto, Lūksto, Ilgio ir Masčio ežerų, Viešvėnų ir Degaičių tvenkinių maudyklų vandens mėginiai ir atlikti mikrobiologiniai tyrimai.

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad Germanto, Lūksto, Ilgio ir Masčio ežerų bei Degaičių ir Viešvėnų tvenkinių maudyklų mėginių tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis galima.

Nuolaužų plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų nepastebėta.

Taip pat buvo paimti paplūdimių smėlio mėginiai ir atlikti parazitologiniai tyrimai. Kirminų kiaušinėlių ir lervų neaptikta.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad būtumėte saugūs prie vandens ir vandenyje ir nepamirštumėte budrumo. Saugokite save ir kitus, ištikus pavojui nebūkite abejingi aplinkiniams.

Kiti vandens mėginiai bus imami rugsėjo 8 d. Pasidomėti maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio kokybe galima Telšių r. sav. visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje www.telsiurvsb.lt, fb paskyroje Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.telsiai.lt, bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinėje svetainėje www.smlpc.lt.