Atlikta pirmoji visiškai robotizuota transplantacija

Pasaulis
Stefamerpik nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Ispanijos gydytojai sėkmingai atliko pirmąją pasaulyje visiškai robotizuotą plaučių transplantaciją. Chirurgai operacijai atlikti panaudojo robotą su keturiomis „rankomis“, vadinamą „Da Vinci“, pranešė „The Next Web“.

Pacientas buvo 65 metų vyras, kuriam diagnozuota plaučių fibrozė – gyvybei pavojinga plaučių liga.

Prieš operaciją chirurgai pašalino orą iš donoro plaučių, kad sumažintų jo dydį. Plaučiai buvo įkišti į krūtinę per 8 cm pločio pjūvį. Prie šonkaulių buvo padaryti nedideli pjūviai, kad tilptų roboto „rankos“ ir 3D kameros, per kurias chirurgai galėjo matyti viduje esančią ertmę.

Gydytojai komentavo, kad naujoji technologija yra mažiau skausminga ir sumažina pooperacinės infekcijos riziką, nes žaizda lengvai „užsidaro“.

„Ši technika pagerins pacientų gyvenimo kokybę, sutrumpins pooperacinį laikotarpį ir sumažins skausmą“, – sakė Val d’Hebron ligoninės Krūtinės ląstos chirurgijos ir plaučių transplantacijos skyriaus vadovas gydytojas Albertas Jauregui.

Pažymima, kad paciento pjūvis buvo toks mažas, kad po operacijos jis vartojo tik paracetamolį. O tradicinei plaučių transplantacijai reikalinga pooperacinė reabilitacija su daug stipresniais skausmą malšinančiais vaistais.

„Nuo to momento, kai atsigavau ir pabudau iš bendrosios nejautros, nejaučiau skausmo“, – pabrėžė pacientas.

Kaip pažymėjo gydytojas, kitiems pacientams, laukiantiems plaučių persodinimo operacijos, bus pasiūlyta nauja technika.

Robotas „Da Vinci“ buvo sukurtas 2000 m. Pats robotas neatlieka operacijos, o pakartoja chirurgo rankų judesius realiu laiku.

Iki šiol šis robotas buvo panaudotas plaučių transplantacijai tik vieną kartą Los Andželo ligoninėje. Tačiau tuomet „Da Vinci“ operaciją atliko tik iš dalies, nes plaučius į krūtinę įkišo tradiciniu būdu.

Parengta pagal Unian.net