PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Nuomonė2019 m. Gruodžio 12 d. 20:30

Atliekų nerūšiavimas tai pilietiškumo trūkumas

Šiauliai

Autoriaus nuotr.

Stasys PuščiusŠaltinis: Etaplius.lt


110221

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Didžiausias pilietiškumo trūkumas, kai atliekos metamos bet kur ir į konteinerius sumetamos nerūšiuojant.

Kiek dar turi prabėgti metų, kad kiekvienam būtų įskiepytas jausmas, jog šiukšlinimas, atliekų mėtymas bet kur yra žemiausias kultūros laipsnis. Atrodo, mes visi mylime švarą, bet kažin kodėl dalis piliečių aplinką šiukšlina. Dažnai tenka matyti einant rūkorius ir metant nuorūkas bet kur. Manau, kalti tėvai, kurie nuo pat mažumės nemoko savo atžalų tvarkingai gyventi.

Taip pat ir vaikų darželių, bei mokyklų vadovų. Juk nepaslaptis, kad didelė dalis moksleivių rūko, o kai kurie ir alkoholį vartoja. Žinoma, tai auklėjimo spragos. Tai iš Vakarų atėjusios per didelės demokratijos. Mano supratimu, reikėtų daug vaizdinių pavyzdžių, kas atsitinka naudojant rūkalus ir alkoholį. Švietimo Ministerija galėtų įvesti potvarkį, kad mokiniams būtų draudžiama rūkyti ir vartoti alkoholį. Dar labai gerai būtų, kad mokiniai kiekvieną dieną turėtų vieną valandą švaros užimtumo. Juk švarai palaikyti galima pritaikyti įvairius metodus. Dabartiniu metu tai labai nemalonu matyti visur baltuojančių popiergalių, maišelių ir kitokių atliekų.

Didžiulis blogis yra, kai surinktos atlėkos neskirstomos. Atliekų konteineriose galima pamatyti visokio atliekų mišinio. Argi taip sunku yra atliekas išrūšiuoti. Mano šeimoje visos atliekos rūšiojamos. Juk konteinerių yra užtektinai. Mes visi turime suprasti, kad tvarkingai gyventi yra daug smagiau nei būti apsileidusiam. Dabar dėl stiklinės taros yra padėtis nekokia. Jeigu plastmasinių taip vadinamų bambalių ir skardenkių nesimato, tai nuopelnas prekybininkų, kurie paima užstatą, o priduodant tuščią tarą gauni 10 centų. Didžiulė būtinybė yra taip padaryti ir stiklinės taros atžvilgiu. Manau, kad galima tokią tvarką įvesti bet kokiai tarai. Šiaip mes turime būti kuo pilietiškesni ir gyventi taip, kad atvykus svečiams nereikėtų raudonuoti.