REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Rugpjūčio 17 d. 19:35

Atkreipkite dėmesį: knarkimas gali perspėti apie rimtą sveikatos sutrikimą

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


243296

Maždaug 45 procentai suaugusiųjų knarkia ir tai erzina tuos, su kuriais tenka dalintis lova. Visgi, knarkimas gali būti ir rimto sveikatos sutrikimo požymis. Atkreipkite į tai dėmesį, nes šios sveikatos problemos gali baigtis netgi mirtimi.

Knarkimą gali sukelti įvairūs dalykai – alergija, rūkymas, alkoholio vartojimas ar antsvoris.

Tačiau knarkimas taip pat gali būti miego apnėjos požymis. Tai būklė, kai miegodamas žmogus nustoja kvėpuoti. Apnėja pasireiškia ne tik knarkimu, jai būdingas dažnas prabudimas naktį, dusulys, niurzgėjimas.

Tai gali būti priežastis, kodėl pabundate skaudančia galva, jaučiatės pavargę ir sunkiai susikaupiate dienos metu.

Pačiam pastebėti miego apnėją nėra lengva. Lengviausias būdas tai patikrinti – paprašyti, kad kas nors stebėtų jūsų kvėpavimą ir elgesį miegant.

Jei manote, kad turite miego apnėją, svarbu kreiptis į gydytoją, nes nediagnozuota ir negydoma liga gali būti pavojinga.

JAV Miego ciklo centro miego specialistas Chadas Denmanas sakė, kad tiems, kurie turi negydomą miego apnėją, padidėja mirties rizika.

„Miego apnėja ir mirtis yra tiesiogiai susijusios. Kovojantys su obstrukcine miego apnėja turi 30 procentų didesnę širdies priepuolio ar ankstyvos mirties riziką. Mirtingumo rodiklis pasiekia piką maždaug esant 55 metų amžiaus“, – nurodė C. Denmanas.

Pasak jo, apnėja susijusi su daugybe kitų sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies liga, skydliaukės liga, hipertenzija ir 2 tipo diabetas. Visos šios ligos gali sukelti mirtį, todėl pacientas, kenčiantis nuo apnėjos, gali mirti dėl jos tiesiogiai arba netiesiogiai sukeltų sveikatos sutrikimų.

Laimei, yra veiksmingas sprendimo būdas – jei ligos eiga lengva, gydymo gali neprireikti, tačiau jei sunkesnė – sergantieji gydomi nuolatinio teigiamo kvėpavimo takų slėgio aparatu.

2020 m. atliktas tyrimas, paskelbtas žurnale „ERJ Open Research“, parodė, kad tie, kurie 30 metų naudojo slėgio aparatą, sumažino mirties riziką, taip pat sumažėjo 2 tipo diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų atvejų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA