Atjaunės Šiaulės apžvalgos bokštas ir Gomertos ežero poilsiavietė

0002_naujienos-2023-11-23-1-02_1700750171
Radviliškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Lapkričio 21 dieną Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis, vicemerai Jurgita Sidarienė ir Vytautas Krikščiūnas bei administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre susitiko su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Lina Laurinaityte ir Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vedėja Rasa Jankaitiene, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos vadovu Mindaugu Balčiūnu ir Tytuvėnų regioninio parko grupės patarėju Vytautu Stoniu, su kuriais kalbėta apie galimybes Savivaldybės žinion perimti netoli Šiaulėnų miestelio esantį Šiaulės apžvalgos bokštą ir apie Gomertos ežero poilsiavietės atnaujinimą.

2015 metais pastatytas Šiaulės bokštas pirmaisiais metais po pastatymo buvo itin gausiai lankomas. Nors pastaraisiais metais lankytojų šiek tiek sumažėjo, tačiau pakeliui link bokšto pastatyto lankytojų skaičiuotuvo duomenys rodo, kad praėjusiais metais bokštą aplankė apie 20 tūkstančių žmonių. Palyginti su kitais Lietuvoje esančiais panašiais objektais, tai gana geri duomenys.

Praėjus vos metams po bokšto pastatymo Radviliškio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą Tytuvėnų regioninio parko pastatytą Šiaulės apžvalgos bokštą perimti savo žinion, o Savivaldybės administracijos direktorių įpareigojo pasirašyti priėmimo-perdavimo dokumentus, tačiau tai kažkodėl nebuvo iki galo padaryta. 

Per susitikimą su Radviliškio rajono savivaldybės vadovais Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovai priminė apie šį seną Tarybos sprendimą ir paragino užbaigti pradėtą sandorį. 

Rajono vadovai kartu su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos atstovais nuvyko į vietą ir įvertino Šiaulės bokšto būklę. Rajono vadovai pastebėjo, kad medinės apžvalgos bokšto dalys jau šiandien atrodo prastai: dažai daugelyje vietų atsilupę, todėl greitu metu jas reikėtų perdažyti, o tai pareikalautų papildomų išlaidų. 

Rajono vadovams pavyko susitarti, kad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pirma atliks einamąjį apžvalgos bokšto remontą ir perdažys medines detales savo lėšomis, o tik tada bus galima galvoti apie bokšto perėmimą Savivaldybės žinion. 

Po susitikimo aplankyta ir šalia Šaukoto esančio Gomertos ežero poilsiavietė. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Savivaldybės atstovai susitarė, kad bendromis jėgomis atnaujins čia esančius nusidėvėjusius statinius: pavėsines, suolelius ir kitą poilsio infrastruktūrą, kad ji būtų patraukli atvykstantiems poilsiautojams. Tikimasi, kad pusę atnaujinimui reikalingos pinigų sumos skirs Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.