PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Birželio 5 d. 09:57

Atidarytas V. Karmono kosminio modeliavimo muziejus

Radviliškis

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


5605

Vaižganto gimnazijoje gegužės 27 dieną rinkosi kosminio modeliavimo entuziastai, V. Karmono, mokytojo fiziko, 46 metus savo gyvenimo metus atidavusio kosminio modeliavimo būreliui ir savo mokiniams, ugdytiniai, mokytojo kolegos. Čia atidarytas V. Karmono kosminio modeliavimo muziejus.


Foto galerija:

naujienos-2017-06-02-05-2-17444.jpg
naujienos-2017-06-02-05-3-17445.jpg
naujienos-2017-06-02-05-4-17446.jpg
naujienos-2017-06-02-05-5-17447.jpg

Muziejaus atidarymo proga mokytoją V. Karmoną sveikino LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, jam dėkojo buvę mokiniai ir būrelio entuziastai, kolegos.

Kiekvienas turėjo ką papasakoti, kiekvienas prisiminė ir būrelio kasdienybę, ir pasirengimą čempionatams, ir starto jaudulį, ir pergalės džiaugsmą ir pralaimėjimo nusivylimus.

V. Karmonui įteiktas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento Atminimo medalis už nuopelnus Lietuvos sportui, atminimo dovana iš LR Seimo nario rankų, Radviliškio rajono savivaldybės mero padėka.

Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio Padėkos raštai už Lietuvos vardo garsinimą Europoje ir pasaulyje kosminio modeliavimo čempionatuose įteikti Stasiui Valiukui, Gintarui Tamašauskui, Sauliui Petkevičiui, Renatui Petkevičiui, Algimantui Deikui, Antanui Auguliui, Algirdui Poškai, Agniui Sluckui, Žilvinui Augei, Andriui Plukui, Juliui Maminskui, Donatui Danieliui, Gediminui Šperbeliui.

Už pagalbą įkuriant V. Karmono kosminio modeliavimo muziejų padėkota Vaižganto gimnazijos direktorei Židrūnai Onaitieneni ir ūkvedžiui Gintarui Bajarauskui.

Nepamirštas ir į visus Europos ir pasaulio čempionatus modeliuotojus lydėjęs ir ne vieną kartą į erdvę paleistus modelius, pasimetusius plačiuose laukuose, radęs vairuotojas Valerijus Dišlė.

Mokytojas V. Karmonas nebesuskaičiuoja, kiek pergalių yra pasiekę jo ugdytiniai, tačiau prisimena visas. Kas, kokiais metais, kokiame čempionate, kokioje modelių klasėje, kokį apdovanojimą pelnė, kaip džiaugėsi dėl pergalių ar kaip liūdėjo dėl nesėkmių. Galbūt todėl beveik po kiekvienos pavardės, nuskambėjusios muziejaus atidarymo šventėje, mokytojas turėjo ką pasakyti, pasidžiaugti išugdytais mokslininkais, aviatoriais, konstruktoriais, inžinieriais. O ir mokiniai, buvę būrelio nariai, mokytojui dėkojo už gyvenimo pamokas, už rūpestį, už įkvėpimą gyvenimo siekiams. Juk ne vienas būrelio narys vėliau savo gyvenimą susiejo su aviacija. Algimantas Deikus – Civilinės aviacijos administracijos Orlaivių skyriaus specialistas, Žilvinas Augė – Maltos oro linijų kompanijos pilotas, Saulius Petkevičius susikonstravo lėktuvą. Visi jie sakė, kad jei ne mokytojo įkvepiantis pavyzdys, jie tikriausiai savo gyvenimo nebūtų susieję su aviacija.

Deja, būrelio neliko, nes mokytojas išėjo į užtarnautą pilį. Neatsirado tokių, kurie aukotų savo laiką kruopščiam ir daug jėgų reikalaujančiam užsiėmimui, todėl dabar su kosminio modeliavimo Radviliškyje istorija galima susipažinti muziejuje.