Atidarytas neatpažįstamai atsinaujinęs Ukmergės ligoninės Chirurgijos skyrius 

0001_05_1709745081
Ukmergė
Dainiaus Vyto nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Kovo 6 dieną VšĮ Ukmergės ligoninėje po ilgiau nei metus vykusių darbų atidarytas atnaujintas Chirurgijos skyrius.

636 kv. m. ploto skyriaus patalpose įrengtos rekuperacinė vėdinimo, palatų iškvietimo ir priešgaisrinė sistemos, LED apšvietimas, taip pat 10 palatų su sanitariniais mazgais, naujas procedūrinis kabinetas, tvarstomasis, gydytojų ir slaugytojų kabinetai, rūbinės, poilsio kambariai ir kt.

Projektas ,,VšĮ Ukmergės ligoninės Chirurgijos skyriaus patalpų remonto programa“ parengtas siekiant pagerinti teikiamų paslaugų prieinamumą, saugumą ir kokybę, gydymosi sąlygas pacientams bei užtikrinti personalo saugias darbo sąlygas. Ukmergės ligoninė šį projektą įgyvendino kartu su Ukmergės rajono savivaldybe. Projekto vertė – 363 tūkst. 387 Eur. Iš Savivaldybės biudžeto per 2022 ir 2023 m. buvo skirta 240 tūkst. 425 Eur, o likusia – 122 tūkst. 962 Eur suma prisidėjo ligoninė.

Rangos darbai startavo 2022 metų lapkritį, o pabaigti – 2023 metų pabaigoje. Darbus atliko viešuosius konkursus laimėjusios Ukmergės įmonės: UAB ,,Baltukmė,, ir UAB „Statybos montavimo darbai“. 

Renovuoto Chirurgijos skyriaus interjerą, spalvas, faktūrą, baldus ir kt. parinko vilnietė dizainerė Kristina Žalnierukynaitė, su kuria Ukmergės ligoninė, atnaujindama savo ervdes, bendradarbiauja jau 8 metus. 

„Kad kelis dešimtmečius kapitalinio remonto nematęs Chirurgijos skyrius taip neatpažįstamai pasikeistų, esu dėkingas daugeliui. Ligoninėje visi skyriai yra svarbūs, bet Chirurgijos skyrius yra vienas iš svarbiausių. Ir tai sakau ne todėl, kad pats esu chirurgas.  Istorija ir praktika byloja, jog visos ligoninės pradėdavo nykti ir galiausiai užsidarydavo praradusios Chirurgijos skyrių. Ukmergės ligoninei tai negresia. Mūsų chirurgai ir ginekologai pernai atliko dvigubai daugiau operacijų nei 2022 metais – 1899. Modernizuotas Chirurgijos skyrius pritaikytas didėjančiam dienos chirurgijos pacientų srautui, daugėja atvykstančių operuotis iš kitų rajonų“, - kalbėjo VšĮ Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka. 

Pasak jo, pernai įdarbinus naujus specialistus – kraujagyslių chirurgus bei oftalmologą, ligoninėje pradėtos naujos dienos chirurgijos operacijos: lazerinės kojų venų ir hemorojaus operacijos, akių vokų korekcijos operacijos. 2023 metais atliktos 564 lazerinės venų, 153 akių vokų plastikos ir 26 lazerinės hemorojaus operacijos.

Gražėjančia ligonine bei jos skyriaus pasidžiaugė ir Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas. „Labai norisi tikėti, kad daugiau jokių ligoninės skyrių neleisime uždarinėti ir kovosime už tai visi kartu petys į petį. Pažadu, kad kiek galėsime, tiek atstovėsime savo gyventojų interesus“, – teigė meras.