PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Sausio 22 d. 14:04

Atidaryta pirmoji lauko treniruoklių aikštelė Šilalės mieste

Tauragė

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


26992

Lietuvoje sparčiai populiarėjantys stacionarūs lauko treniruokliai ne tik puošia viešąsias erdves, bet ir skatina aktyviai bei prasmingai leisti laiką gamtoje. Vis dėlto, ne visi turi galimybę mėgautis tokiais privalumais. Jei didžiuosiuose miestuose tokių aikštelių yra per keliasdešimt, Šilalėje lig šiolei nebuvo nė vienos. Ilgametę šilališkių svajonę padėjo įgyvendinti prekybos tinklo „Maxima“ programa „Mes – bendruomenė“. Penktadienio popietę buvo atidaryta pirmoji stacionarių lauko treniruoklių aikštelė mieste.


Foto galerija:

silale-mesbendruomene-maxima2.jpg
silale-mesbendruomene-maxima3.jpg

Šilalė – jaukus šeimų miestas, kuriame įsikūrę apie 5 tūkst. gyventojų. Anot mero patarėjos Rimos Norvilienės, pastaraisiais metais miestas tapo drąsesnis, dinamiškas ir ambicingas: „Modernėja pastatai, tvarkomos viešosios erdvės, kraštovaizdis, gerėja sporto infrastruktūra, tačiau lig šiol trūko erdvių aktyviam poilsiui ir laisvalaikiui“.

Praėjusiais metais Klaipėdos universiteto atlikta Šilalės gyventojų apklausa atskleidė, jog viena opiausių miestiečių problemų – laisvalaikis ir jo leidimo būdai. „Šilalėje trūksta erdvių sportuojantiems žmonėms, o gamtoje tokių vietų itin mažai. Viliamės, jog įkurta pirmoji ir vienintelė lauko treniruoklių aikštelė ženkliai prisidės prie įvairaus amžiaus gyventojų užimtumo. Galimybė nemokamai sportuoti ištisus metus itin svarbi jauniems žmonėms, jaunoms šeimoms ir senyvo amžiaus žmonėms, kurie dėl finansinių galimybių ne visada gali rinktis sporto klubą ar kitas mokamas treniruotes“, – apie projekto svarbą bendruomenei pasakoja R. Norvilienė.

Bendrovės „Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė neabejoja, kad visiems prieinamos bendruomenių laisvalaikio bei sveikatingumo erdvės skatina visuomenės tarpusavio santykių gerinimą ir padeda kurti gražesnę Lietuvos ateitį. „Pastaruoju metu girdime itin daug diskusijų ir patarimų kaip mažinti atskirtį tarp šalies miestų ir miestelių. Tikiu, jog, visų pirma, turime įsiklausyti į bendruomenes, kalbėti su vietiniais žmonėmis ir savivaldybėmis. Būtent jie geriausiai žino, ko reikia gyventojams. Viliuosi, jog Šilalės mieste atidaryta lauko aikštelė padės vietiniams aktyviai ir pilnavertiškai leisti laisvalaikį“, – apie programos „Mes – bendruomenė“ svarbą kalba K. Meidė.

Anot miesto mero Jono Gudausko, sporto aikštelės įrengimas itin svarbus bendruomenės gerovei: „Viešos erdvės keičia mikroklimatą, gražina kraštovaizdį ir didina miesto patrauklumą ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykstantiems. Džiaugiuosi, kad kuriame iniciatyvas, padedančias mažinti atskirtį tarp daugiau galimybių turinčių didžiųjų Lietuvos miestų ir mažųjų, tokių, kaip Šilalė“, – sako meras J. Gudauskas.

Prekybos centro ir savivaldybės drauge įrengtoje aikštelėje yra 18 treniruoklių, skirtų visoms raumenų grupėms: nugarai, pečių juostai, bicepsams ir tricepsams, sėdmenims, pilvo raumenims, blauzdoms, taip pat yra dviračių, „slidžių“ imitacijų, kurie stiprina širdį bei aktyviai degina riebalus. Sporto aikštelė veiks visą parą, ištisus metus.

Aikštelėje bus įrengta informacinė lenta su instrukcijomis, kaip naudotis kiekvienu treniruokliu: „Šiuo metu konsultuojamės su Lietuvos sporto universitetu ir ruošiame instrukcijas bei patarimus, kaip teisingai atlikti pratimus. Tikimės, jog įkurta erdvė patiks vietiniams gyventojams – jei susidomėjimas bus didelis neatmetame galimybės organizuoti ir viešas treniruotes“, – apie treniruoklių aikštelės funkcionalumą ir pritaikymą pasakoja R. Norvilienė.

Trečius metus iš eilės vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ dalyviams, jaunimo užimtumo skatinimo projektus sumaniusioms savivaldybėms ir bendruomenėms, buvo padalintas 60 tūkst. eurų siekiantis paramos fondas. Iš beveik 40-ties programai pateiktų idėjų jaunimo užimtumui didinti buvo atrinktos šešios iniciatyvos. Programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojams prekybos tinklas „Maxima“ skiria 70 proc. idėjai įgyvendinti reikalingo finansavimo. Pirmasis projektas sėkmingai įgyvendintas Marijampolėje, Pašešupio parke, kur praėjusių metų lapkritį buvo atidaryta išskirtinė laipiojimo erdvė „Zet‘ų uolos“. Naujus metus atsinaujinęs pasitiko ir Rokiškis, čia Liongino Šepkos parke ketvirtadienio popietę buvo atidaryta jaunimo erdvė. Kitų laimėtojų iniciatyvos įgyvendinamos Vilniuje, Kupiškyje, Neringoje bei Šilalėje.