Atgimsta „Titanikas“: skelbiama ir kelionės data

7620
Pasaulis
Polycube nuotr.
Parengta pagal Dailystar.co.uk Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Ar nepabijotumėte lipti į „Titaniką“? Tiesa, jau sukurtą XXI amžiuje. Mat milijardierius Clive’as Palmeris, praturtėjęs iš kasybos, atgaivino savo svajonę. O ji gana ambicinga – sukurti „Titaniko“ kopiją, koks laivas buvo, prieš atsitrenkdamas į ledkalnį pirmosios kelionės metu.

Įdomu tai, kad C. Palmeris iš Australijos tokią idėją skelbia trečiąsyk. Pirmą kartą jis pristatė „Titaniko II“ planus 2012 m., tada ir buvo imtasi jo statybų, o antrąjį kartą viltis išplaukti sužlugdė koronaviruso pandemija. Tačiau dabar kasybos magnatas pažadėjo, kad laivas bus daug, daug pranašesnis už originalą.

„Pirmoji kelionė iš Sautamptono į Niujorką – kaip ir pasmerkto tikrojo „Titaniko“ – numatyta 2027 m. birželio mėnesį“, – užtikrintai kalbėjo idėjos sumanytojas.

Laivo interjeras ir kabinos išdėstymas bus toks pat kaip ir originaliame laive: jame bus pobūvių salė, baseinas ir turkiškos pirtys.

Beveik pusė iš 835 kajučių bus skirtos pirmosios klasės keleiviams, kurie bus skatinami rengtis XX a. apranga. Trečiosios klasės keleiviai bus vaišinami troškiniu ir koše prie ilgų stalų bendrame valgomajame – kaip ir originaliame laive. Bet, kaip teigiama, keleiviai galės rinktis iš platesnio meniu.

Primename, kad „Titanikas“ atsitrenkė į ledkalnį Atlanto vandenyne ir nuskendo 1912 m. balandžio 15 d., tuomet žuvo maždaug 1 500 keleivių ir įgulos narių. Belieka tikėtis, kad Kinijos kompanijos statomas didžiulis laivas išplauks į kelionę ir jo istorija bus kur kas sėkmingesnė nei pirmtako.