Šiauliuose ruošiamasi tvarkyti gatves: kur prasidės darbai?

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės inf.

Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje buvo pristatomi artimiausi numatyti gatvių remonto ir tvarkymo darbai Šiaulių mieste. Juos pristatė ir pakomentavo, kaip tai įtakos Šiauliuose vykstantį eismą, Eglė Bružienė, Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja.

Su kalendorinio pavasario pradžia bus toliau tęsiami pernai vykdyti darbai miesto gatvėse, taip pat prasidės ir nauji projektai. 

Darbai jau prasideda Aukštabalio gatvėje. Gyventojams jau buvo pateiktas prašymas nestatyti savo automobilių šioje gatvėje dėl vykdomų darbų, transporto priemones siūloma statyti J. Jablonskio gatvėje. Šios gatvės rekonstrukcija, E. Bružienės teigimu, turėtų užtrukti tikrai nemažą laiko tarpą, tačiau tikimasi supratingumo ir viliamasi jos tvarkymą baigti jau šį rudenį. 

Taip pat bus pradėti darbai Aukštabalio gatvės tęsinyje – nesamoje atkarpoje tarp Garažų gatvės ir Baltų gatvės žiedo. Tai yra viena iš vidinio aplinkkelio dalių. Šios atkarpos įrengimo darbai prasidės jau šiemet, tačiau dėl lėšų trūkumo, dalis darbų bus baigti 2024 metais. 

Nuo kovo 15 dienos prasideda ir Serbentų ir Pramonės gatvių sankryžos rekonstrukcija. Sankryža  nebus uždaryta, eismas bus leidžiamas, bet atsižvelgiant į remonto darbų specifiką, eismo dalyviai susidurs su nepatogumais. Miesto autobusų eismas taip pat vyks numatytu grafiku, tačiau galimi vėlavimai. Naujai sutvarkytoje sankryžoje atsiras ir papildomi išvažiavimai į Serbentų ir Pramonės gatves. Rekonstrukcijų darbai bus vykdomi Pramonės gatvėje iki naujai įrengto aplinkkelio, bus sutvarkyta pati gatvė ir įrengti nauji pėsčiųjų takai. Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja tikisi, kad šie darbai bus baigti jau liepos mėnesį. 

2023 metais numatyta ir mažesni gatvių tvarkymo darbai: bus įrengtas tiesioginis išvažiavimas iš Tauro gatvės į Baltų gatvės žiedą, taip pat aukcione parduodamų didelių sklypų įvažiavimų įrengimas, Spindulio ir Pakapės gatvėse. 

Šiais metais taip pat bus skiriamas didesnis dėmesys takų sutvarkymui prie švietimo įstaigų: Salduvės progimnazijos, Dainų muzikos mokyklos, Saulėtekio gimnazijos, Centro pradinės mokyklos ir lopšelio – darželio „Drugelis“. Šios lokacijos parinktos atsižvelgiant į didžiausią ugdytinių skaičių ir blogiausias kelio dangas. Pernai pradėti remonto darbai toliau bus tęsiami Varpo ir Gluosnių gatvėse.