Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
EtapliusŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė
Anot aštuonmečio, keliaujant po Lietuvą jam patinka lankytis muziejuose. Ten galima daug sužinoti apie Lietuvos istoriją, gamtą ar kitus įdomius dalykus. Šarūnas jau aplankė daugelį šalies muziejų, o didžiausią įspūdį berniukui paliko Lietuvos jūrų muziejus.
Kelionės po Lietuvą – ne vienintelė Šarūno mėgiama veikla. Aštuonmečiui dar labai patinka skaityti knygas. Skaityti skiemenimis Šarūnas pradėjo būdamas vos trejų, o, kaip pats sako, normaliai – būdamas penkerių. „Mano skaitymo rekordas – tūkstantis knygos puslapių per parą“, – teigia Šarūnas ir tuoj pat išvardija mėgstamiausias knygų serijas: „Prietrankos dienoraštis“, „Nevykėlio dienoraštis“, „Didysis Neitas“. Šarūnui patinka skaityti ir enciklopedijas. Pasakos aštuonmetį ne itin domina. „Mieliau skaitau knygas, iš kurių galiu ką nors sužinoti. Pavyzdžiui, namuose turiu daug knygų apie anatomiją“, – pasakoja berniukas.
Kai Šarūnas neskaito knygų, mielai žaidžia šaškėmis. Vos pirmą kartą atėjęs į būrelį ir pabandęs jomis žaisti, buvo pakviestas dalyvauti šaškių varžybose. „Aš jau nuo trejų metų kartu su tėčiu namuose žaidžiu šaškėmis“, – prisipažįsta Šarūnas.
Berniukui labai patinka mokytis mokykloje. Mėgstamiausios pamokos – lietuvių kalba, matematika ir tikyba. „Matematikos užduotis aš galiu išspręsti per penkias minutes“, – šypteli Šarūnas ir priduria, kad mokykloje jam dar labai patinka jo mokytoja Giedra Baliulevičienė. Ji, anot berniuko, labai gera ir jam dažnai užduoda papildomų užduočių.
Į mokslus aštuonmetis žiūri atsakingai. „Grįžęs iš mokyklos pirmiausia padarau namų darbus. Po to papildomai dar parašau raidelių, pasimokau skaičiuoti ar parašau kokį rašinėlį“, – apie mokymosi rutiną pasakoja berniukas.
Žingeidus aštuonmetis pastaruoju metu padeda mokytojai sukurti klasiokams skirtas užduotis, pasiūlo savo idėjų, kaip pamokas paversti įdomesnėmis.
„Šarūnas pasižiūri, kokia bus kitą dieną pamokos tema. Ją išnagrinėja ir sukuria užduotis. Jis vienintelis klasėje vaikas, kuris TAMO dienyne pasidomi, ką pamokų metu mes veiksime rytoj, ir dažnai mamos klausia, ar mokytoja jau užpildė TAMO“, – apie mokinį pasakoja G. Baliulevičienė.
Mokytoja Šarūną vadina klasės šviesuoliu. „Malonu, kai vaikas girdi kiekvieną tavo žodį. Jis man kaip mokytojai yra variklis, priverčiantis pasitempti ir pagalvoti, ką sakai. Žinau, kad Šarūnas viską girdi, būna, kad jis mane patikslina ar pataiso.“ – prisipažįsta mokytoja.
Pasak jos, Šarūnui tenka ruošti ir papildomas užduotis, nes jis greitai jas išsprendžia. Šiuo metu antroje klasėje besimokantis berniukas sprendžia trečiokų matematikos užduotis. Diktantus rašo be klaidų, jo skaitymo įgūdžiai – tobuli. Anot G. Baliulevičienės, tai, kad Šarūnui taip gerai sekasi mokslai – didelis jo tėvelių indėlis, o ir pats berniukas nestokoja žingeidumo.
„Važiuosime su mokytoja į Lazdijus, kur vyks konferencija „Senovinę skrynią pravėrus“. Jos metu pristatysiu kryždirbystę. Mano tėtis dirba Alytaus rajono savivaldybėje. Jis prisidėjo prie kryžių restauravimo. Turėjome nuotraukų, tad paruošėme prezentaciją“, – artimiausiais planais pasidalija Šarūnas.
Nors Šarūnui dar tik aštuoneri, jis jau drąsiai svajoja, kuo taps užaugęs, ir visai nebijo įvardyti priežasčių, kodėl nesirinktų vienos ar kitos profesijos. „Stočiau į mediciną, nes mano mama – gydytoja, tik dar nežinau, kokią kryptį pasirinkti... Šeimos gydytojo atlyginimas per mažas. Būti chirurgu nenorėčiau, nes nemalonu. Odontologu tikrai nebūsiu, nes nenoriu krapštinėtis kitų burnose“, – svarstė berniukas.
Dar Šarūnas svajoja užaugęs su draugais sukurti popmuzikos grupę ir būti jutuberiu. „Norėčiau kaime pastatyti medinį namelį. Nusipirkti projektorių, televizorių ir PlayStation ir tame namelyje leisti savaitgalius“, – baigdamas pokalbį dar vieną savo svajonę įvardija Šarūnas.