Aštuntajame Dakaro ralio etape lietuviai finišavo tarp 20 geriausiųjų

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Aštuntajame Dakaro ralio etape sekmadienį lietuvio Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio ekipažas („Toyota“), preliminariais duomenimis, užėmė 14-ąją vietą. Vos už kelių pozicijų nuo jo atsidūrė ir kiti du lietuvių ekipažai.

Etapą laimėjo čempiono titulą ginantis prancūzas Stephane'as Peterhanselis. Jis 498 km greičio ruožą įveikė per 5 val. 15 min. 18 sek. Antrąją vietą užėmė jo tautietis ir komandos draugas Cyrilas Despres (+49 sek.), trečiąją - katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota“, +2 min. 12 sek.).

B. Vanago ir S. Rozwadowskio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 41 min. 36 sek.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas („Toyota“, +49,09) užėmė 16-ąją vietą, o Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio komanda („Toyota“, +1:03.00) - 18-ąją.

Bendrojoje įskaitoje toliau užtikrintai pirmauja ispanas Carlosas Sainzas („Peugeot“). Jis sekmadienį buvo penktas (+7.04).

Antrąją poziciją užima N. Al-Attiyah (+1:06.37), trečiąją - S. Peterhanselis (+1:13.42).

Motociklų klasėje nugalėjo prancūzas Antoine'as Meo (KTM) - 5 val. 24 min. 1 sek. Antras buvo amerikietis Ricky'is Brabecas („Honda“, +1.08), trečias - australas Toby Price'as (+2.45).

Bendroje rikiuotėje lyderio poziciją išsaugojo prancūzas Adrienas van Beverenas („Yamaha“). Jis vos 22 sek. lenkia argentinietė Keviną Benavidesą („Honda“).

Keturračių klasėje greičiausias buvo prancūzas Simonas Vitse („Yamaha“), o bendroje rikiuotėje toliau užtikrintai pirmauja čilietis Ignacio Casale („Yamaha“).

Pirmadienį lenktynininkams bus poilsio diena, nes numatytas etapas iš Tupizos į Saltą (513 km, greičio ruožas - 242 km) buvo atšauktas dėl prognozuojamu nepalankių oro sąlygų.

ELTA