Šiaulių ligoninėje lankėsi asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovės

Šiauliai
Eva Kazlauskienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (RŠL) apsilankė Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir nacionalinės iniciatyvos "Auginu Lietuvą" atstovės Asta Speičytė-Radzevičienė ir Jolanta Grigorjevienė.

RŠL direktoriui Mindaugui Pauliukui ir Naujagimių skyriaus koordinatorei, gydytojai neonatologei Vaidai Aleksandravičienei viešnios pristatė Lietuvos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės globojamos nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ viziją bei aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes.

Diskusijoje aptartos ir Europos naujagimių sveikatos priežiūros diegimo Šiaulių ligoninėje perspektyvos, personalo mokymai, kurie padės gerinti medicinos personalo ir naujagimių šeimų bendravimą bei bendradarbiavimą. Asociacijos atstovės pasidalino geraisiais užsienio pavyzdžiais ir pasiteisinusiomis praktikomis. Naujagimių skyriaus koordinatorė, gydytoja neonatologė Vaida Aleksandravičienė išreiškė susirūpinimą dėl galimybės neišnešiotų naujagimių tėvams turėti daugiau privatumo ir artumo su anksčiau į pasaulį atėjusiu mažyliu. Todėl su viešniomis kartu aplankytas Moters ir vaiko klinikos Naujagimių skyrius, kuriame įvertintos galimybės įrengti neišnešiotų naujagimių šeimoms palankesnę aplinką bei siekiama diegti moderniausias inovacijas.

Viešnagės metu bendrauta ne tik su specialistais, bet ir su naujagimių tėvais. Išsiaiškinti jų poreikiai ir lūkesčiai.