PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Birželio 2 d. 14:27

Artėjanti tėvo diena Šiauliuose pasitinkama dar vienu rekordu: sukurtas didžiausias šalyje „gyvas“ paveikslas

Šiauliai

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


269070

Artėjant motinos dienai iniciatyvių mokytojų komanda „Pravers“ specialiai šiai šventei pasiekė įspūdingą rekordą – pagamino aukščiausią Lietuvoje, net 7 metrus siekiančią gėlę iš tekstilės. Vietoje nenustygstantys šiauliečiai pedagogai tuomet sakė, kad šis rekordas įpareigoja juos sukurti kažką ne mažiau įspūdingo ir Tėvo dienai. Kaip tarė, taip ir padarė – artėjant šiai šventei pasiektas dar vienas šalies rekordas.

Apie Motinos dienai skirtą šiauliečių rekordą skaitykite: Artėjanti Motinos diena Šiauliuose įprasminta įspūdingu rekordu

Simbolizuoja tėčio širdį

Mokytojų komanda artėjančią Tėvo dieną nutarė įprasminti, sukurdama didžiausią šalyje paveikslą iš gyvų augalų. Maždaug 10 žmonių prie gigantiško paveikslo plušo 4 vakarus iš eilės, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Jame iš augalų pavaizduota širdis, kuri, pasak idėjos sumanytojų, simbolizuoja tiek visų tėčių stiprybės, šilumos bei rūpesčio kupinas širdis, tiek vaikų meilę tėveliams. Viena iš paveikslo kūrėjų Renata Veršinskienė pasakoja, kad jam pagaminti panaudota milžiniški kiekiai augalų bei kitų medžiagų.

„Panaudojome 107 vienetus žieminio česnako žiedų, 11 maišų po 35 litrus įvairių žolynų, 209 vienetus sukulentų, 102 medvaržčius, 6 kvadratinius metrus vielos tinklo, beveik kubinį metrą medienos rėmui“, – įspūdingus skaičius vardija R. Veršinskienė.

Dar vienas Lietuvos rekordas

Paveikslo aukštis kartu su rėmais – 3 metrai ir 1 centimetras, plotis – 2 metrai ir 1 centimetras. Rekordą oficialiai užfiksavo ir patvirtino agentūros „Factum“ atstovai. Pedagogai patys rinko visas šiam rekordininkui reikalingas medžiagas, „šukavo“ savo sodus, miškus, sulaukė pagalbos iš botanikos sodo specialistų. Tiesa, augalėlius rinko atsakingai, tarėsi su girininkais, kaip nepadaryti žalos gamtai.

„Konsultavomės su Vainagių girininkija, jie nurodė, kur galime kokius augalus rinkti. Paaiškino, kad miško paklotės ardyti negalima, todėl rinkome įvairias samanas nuo kelmų, nuvirtusių medžių, kad nepadarytume skriaudos gamtai“, – pasakojo pedagogė R. Veršinskienė.

Paveikslas rekordininkas eksponuojamas Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje, ji pamatyti gali visi norintys.


Foto galerija: